10 stylových přikázání

Publikováno: 16.12.2014 19:02 | Aktualizace: 02.10.2015 11:00 | Jiří Hofbauer

Sestavili jsme pro vás seznam deseti stylových přikázání. Stejně jako se říká, že desatero jsou jen zásady slušného chování, sami uvidíte, že těchto deset bodů nejsou žádné odborné rady. Vlastně to není nic, co byste sami nevěděli. Je ale dobré, si tyhle věci občas připomínat.

10582789_716160755173822_8502650268886658202_o

Zdroj: Marks & Spencer

Hlídejte si rozkrok

Pokud nejste Justin Bieber nebo Kanye West, pamatujte, že pas kalhot má být v pase a rozkrok skutečně kopírovat rozkrok. Ani sebeluxusnější spodní prádlo nemusí být vystavováno.

Ruční práce

Naučte se vázat kravatu, motýlek a skládat kapesníček do saka. Je to dovednost, která se vám bude hodit celý život.

Nákupy za doprovodu

Pokud je vám více jak patnáct let, jsou nákupy s mámou tabu.

Zapomeňte na ten knoflík

Spodní knoflíček u saka s dvěma knoflíky se nikdy nezapíná. Ne. Nikdy. Sice to připomínáme často, ale pořád je to málo.

Hranaři

Boty s hranatou špičkou jsou experiment, který hrubě nevyšel. Pokud nejsou ortopedické a jejich úkolem není zachránit vás tak od ploché nohy, tak boty s hranou špičkou nikdy! Na druhou stranu jsou snadným poznávacím znamení náborářů církve Adventistů sedmého dne. Svatý soud vás nemine!

Den za dnem

Nikdy nenoste košili dva dny po sobě. Límec košile i její manžety na vás všechno prozradí. Jsou to ty nejnamáhanější části košile a jako první se ušpiní. To stejné platí o tričku!

Nedělejte bartošku

Sluneční brýle nepatří na hlavu, na čelo, ani do výstřihu.

S mírou

Mějte alespoň základní přehled o alkoholu. Dáte nám za pravdu, když řekneme, že alkohol prostě sbližuje lidi. Je to tak. Cílem není si alkoholem prolívat krk, ale není na škodu vědět, že Pinot Gris je to stejné co Rulandské šedé, že Muškát je sladké víno, zatímco Chardonay je povětšinou suché a Tramín červený je překvapivě bílý. Znejte rozdíl mezi aperitivem a digestivem. Rozhodně nebude na škodu, pokud budete umět namíchat alespoň jeden drink. Třeba i jen relativně obyčejný gin tonic. Tuhle zkušenost uplatníte jak u kamaráda, tak u ženy, na kterou budete chtít udělat dojem. A hlavně pokud pijete, nikdy neztrácet kontrolu nad mírou zkonzumovaného alkoholu.

Mějte přehled

Je skvělé dobře vypadat, ale nezapomínejte, že byste kromě designových kousků v šatně měli mít i něco v hlavě. Čtěte noviny, časopisy, knihy, navštěvujte přednášky, doplňujte si vzdělání, účastněte se společenských a kulturních akcí. Nedovolte, aby se z vás stal nudný společník.

Věřte svému stylu

Ať už máte na sobě cokoliv, vždycky vám musí sedět jak velikost, tak by jste se v tom měli skutečně cítit dobře. Pokud nejste zrovna módemani a nejraději máte černý svetr a bílou košili, v zeleném svetru (i kdyby byl od luxusní značky) a růžové košili se nikdy nebude cítit dobře. Budete si připadat jako pitomci. Věřte, známe to z vlastní zkušenosti. Nechte si poradit, ale nikdy nezapomínejte na svůj úsudek.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!