10. ročník festivalu Mighty Sounds zblízka

Publikováno: 20.07.2014 20:14 | Michal Novák

O víkendu 11. - 13. července proběhl na letišti Čápův dvůr v Táboře jubilejní desátý ročník festivalu Mighty Sounds. V redakci většinou řešíme úplně jiné typy akcí, než jsou letní hudební festivaly. Nikdo z nás už na žádné takové akce pravidelně nejezdí. Nějak jsme z toho vyrostli, zpohodlněli. Letos jsme dostali možnost prohlédnout si Mighty Sounds zblízka. Sám jsem byl zvědavý, kam se české festivaly posunuly za posledních pár let.

_KOZ3242

Mighty Sounds mixuje zvláštním způsobem punkrock , punk, rockabilly, další billy, ska a reggae. V pátek jsem tak s chutí vyměnil klasický black tie za black tee. Na ruku připnul Rockery od Axcentu a vyrazil do Tábora. O dvě policejní kontroly později jsem dorazil do jihočeského města, kde snad jen přecpané benzínky připomínaly, že bude o víkendu hostit akci pro 15 tisíc lidí. Příjezdu byl skvěle označený (stejně jsem si zajel, ale za to mohl ten starý Ford Mustang proti), organizace profesionálně zvládnutá. To, že to je 10. ročník prostě bylo vidět od začátku.

_KOZ2335

Festivalový prostor Mighty Sounds je obrovský (tak je to letiště). Hned za vstupní branou jsem v Monster stanu doplnil kofein a vyrazil objevovat zbytek festivalového městečka. Doba se změnila a občerstvení na festivalech už konečně není jen o olejnatých bramborácích, klobásách a haluškách s čímkoliv. Na Mighty Sounds byly minimálně 3 stánky s veganským! jídlem, hamburgery z bio kraviček a spousta opravdu dobrých věcí za normální městské ceny. Festivalový Budvar za 35, za 40 Kč v plnotučné variantě (12°).

_KOZ2820

Průzkumnou cestu jsem musel přerušit v půlce u hlavní stage, kde akorát hráli The Peacocks. Pro mě do té doby neznámá kapela, co podle programu hraje punk-a-billy, prostě další billy. Super show s lehce uslizlým frontmanem. Super zvuk. Moment, kdy si člověk uvědomí, že proti ostatním festivalům to v Táboře není tak nahlas, ale nazvučení je o to lepší. Zvuk letošního Mighty Sounds bych zařadil kousek pod koncerty Abatonu (to je indoor a nedá se to srovnávat ). Skrz to nějak nechápu pokutu pro organizátory za překročení hlukových limitů. Během Master s of Rock je ve Vizovicích určitě větší hluk, než na festivalovém parkovišti Mighty Sounds.

_DSC7093

V pátek na večer přišlo na řadu taky nejtučnější jméno z flyeru - Dropkick Murphys. Pět minut se před začátkem se postavit do 6. řady je luxus, který do teď nechápu. Zřejmě za to může střídání dvou stage a tím i nucená migrace lidu. Ještě jednou díky panu zvukařovi. Později večer pak Irie Révoltés. Další dny pak spoustu punku The Restarts, ZSK, Perkele, se střídalo s reggae v podání Winstona Francise nebo Tanyi Stephens. Hardcoroví Madball, Risk It! nebo Evergreen Terrace. Slyšet bylo i české kapely jako Prague Conspiracy, Sto zvířat nebo Vladimira 518. Skvělí byli taky slovenští Smola a Hrušky a mnoho dalších.

Celé Mighty Sounds mělo skvělou unikátní přátelskou atmosféru plnou surrealistických výjevů ostrých pankáčů s číry vesele se bavících s hipstery s plnovousy nebo s nesoudnou rodinou s kočárkem.

Je jedno, kolik vám je a co posloucháte. Hudební festivaly už dávno nejsou akce jen pro vyhraněné skupiny skalních fanoušků. Potkáte na nich spoustu normálních lidí.

_DSC6516
_DSC6116Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!