100 000 USD za inovativní kondom

Publikováno: 25.03.2013 16:09 | Petr Hájek

Bill Gates je proslulý v celé řadě odvětví, ovšem jestliže by jej člověk někde na 100 % nečekal, tak právě v podobné, jím štědře dotované soutěži, v níž jde o to, vyrobit inovativní kondom. Právě to je totiž věc, kterou si předsevzal jako svůj další krok za lepším světem.

2013-03-25-1

Zdroj: Dvice

Aktuálně je Bill Gates ohledně peněz bez jakéhokoliv přehánění "za vodou" a čísla pod šest nul na účtě jistě ani nebere na vědomí, i to je možná důvod, proč se rozhodl ke věci, za níž ho budou jedni nenávidět ještě více a jiní do nebes vynášet.

Je evidentní, že jisté náboženské organizace z toho všeho nejsou příliš nadšené (mírně řečeno) a být to pár set let dozadu, Mr. Gates plápolá v minutě na hranici i s kondomy. Na druhou stranu, když se nezaujatě podíváme na fakta, kondomy zachraňují mnohé životy - v první řadě jako ochrana před nemocemi u samotných účastníků styku. No a stejně tak to platí i u nenarozených dítek, jenž by jinak čekaly podmínky nevhodné pro jejich vývoj a často i zcela nepřipravení rodiče.

O užitečnosti kondomů tedy není sporu (má i desítky dalších funkcí, ale nás dnes samozřejmě zajímá ta jeho primární), ale jestliže sitcomy a zdravotní statistiky nelžou, pak spousta mužů není vůbec nadšena z jeho používání - a to platí i tehdy, když jim s výběrem ideální velikosti a tvaru pomáhá aplikace.

Organizace Gates Foundation proto dospěla k závěru, že vypíše soutěž dotovanou 100 000 USD pro libovolnou osobu, která je učiní snáze nasaditelnými a vůbec, celý proces i dojem z nich více zpříjemní a to ideálně tak, že se na něj muž bude těšit a nikoliv ho brát jako nepříjemnou nutnost (slyšeli jsme přirovnání k cucání bonbonu přes staniol). Zkrátka, vítáno je vše, co boří bariéry uživatelské i kulturní.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!