100 lidí u Apple pracuje údajně na iWatch

Publikováno: 14.02.2013 12:43 | Petr Hájek

Technika může nabývat mnoha podob a jedna z těch nejslibnějších pro budoucnost je taková, kterou si nějakým způsobem obléknete - tak třeba Google nám v poslední době začal mluvit o Google Glass na obličej, no a dnes tu máme zase informaci, že se u Apple prý pilně pracuje na novince jménem iWatch.

2013-02-14-1

Zdroj: Dvice

Zpráva se objevila po celé západní internetové frontě - nejdřív začal The New York Times, pak se přidal The Wall Street Journal a ve finále i agentura Bloomberg. Ti všichni vydali zprávu zhruba v tomto duchu: "Asi 100 produktových designérů pracuje nyní v Apple na náramkovém zařízení iWatch, o němž se předpokládá, že převezme či doplní funkce poskytované zařízeními iPhone a iPad".

Rozhlédněte se okolo sebe a hned budete mít jasno - u mnoha lidí v posledních letech mobilní telefony nahradily staré dobré hodinky, jenž jsou u některých ročníků někde na pomezí neoblíbenosti a vyhynutí. I přesto ale občas někdo hodinky má, jelikož čas není jediným důvodem, proč se nosí. Na Menstyle.cz se samozřejmě věnujeme hlavně stylu, takže i ten je důvodem stejně dobrým, jako jakýkoliv jiný.

Obliba hodinek nám ještě stále zcela nevymizela - naštěstí. Nakonec, projektům jako jsou Pebble Smartwatch se podařilo dát dohromady díky fandům přes 10 milionů USD, což bylo daleko za plánovanými a potřebnými 100 000 USD. O smrti hodinek se tedy určitě nedá mluvit.

O důvodech, proč dosud neuspěly podobné chytré hodinky, tedy ty křížící mobil, multimediální přehrávač a klasické hodinky, se můžeme jen dohadovat. Dominantním důvodem ale určitě bude fakt, že šlo o zařízení s malým displejem, neatraktivně oceněná, s často pomalejší konektivitou a příliš závisející na mobilech. Kdo ví, nicméně, Apple nám již nesčetněkrát dokázal, že jestli něco umí, tak prodat lidem podobnou věc.

1

Zdroj: Dvice

2

Zdroj: Dvice

30

Zdroj: Dvice

Hodnocení článku:Komentáře

Jan Palach: oheň, který probudil lidi Jan Palach: oheň, který probudil lidi Změny nejsou jednorázové akce. Možná jejich akutní provedení, ale ony samotné jsou trvalým procesem. V roce 1969 hlas lidu nepřekonal... Předchozí článek Jak být fit až do cíle v životě i sportu Jak být fit až do cíle v životě i sportu Léčit. Slovo, které RNDr. Josef Šmarda pokládá za základ úspěchu světového zdravotnictví, a které přesto ve slovnících těch... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!