11 věcí, které nedělat na dovolené

Publikováno: 18.08.2015 20:16 | Štěpán Molitor

Léto je období uvolněnosti, dovolená je obdobím odpočinku. V ten moment, kdy rozvážeme kravatu a naleštěné oxfordky vyměníme za oblíbené semišové mokasíny, přepínáme do jiného režimu – dovolená. Nikdo z nás nechce ve chvílích volna myslet na striktní pravidla a konvence.

Na australskou pláž by si jen blázen bral sako a Tasty Toobs jedl vzpřímeně a s lokty těsně u těla. Přesto existuje několik pravidel, která by měli dodržovat všichni. Respektive věci, kterým by se měl každý vyhnout. Nechceme suplovat módní policii, pouze připomenout některá faux pas, co stále vidíme v (nejen českých) ulicích.

Menswear-Summer-Don-Draper-Polo-Jacket

Zdroj: Pinterest

Zvednutí límce u pola

Vymyslel jej tenista René Lacoste a okamžitě se stalo hitem. Polo, oblíbené tričko s límečkem, je vítaná letní alternativa ke košili. Případné logo by mělo být velké maximálně tak, abyste ho mohli přikrýt dlaní (ideálně prstem). Spodní knoflíček je vždy zapnutý. Ale nikdy, nikdy si nezvedejte límec. Nikdy. Nikdy nezvedejte límec.

Chození do půl těla

Je horko, my víme. Hrozné horko. Ale ve městě si nemůžete dovolit být vysvlečený do půl těla. Ani kdybyste měl postavu antického boha porna. V lehkém bílém tričku vám bude lépe.

Těsná tílka

Láká to. Zvlášť potom, co jste celou zimu dřeli v posilovně. Upnuté tílko z vás ale udělá chlubícího se narcise nebo nebezpečného „musclehead“. V klasickém tričku vaše svaly půjdou vidět také (otestováno) a je to podstatně decentnější. Pokud ale toužíte po tílku, kupte si volné. Takové je naprosto v pořádku. Velmi módní bude v kombinaci s černými skinny džínami.

jon-hamm-esquire-magazine-2-43

Zdroj: Pinterest

Ponožky v mokasínech

Mokasíny jsou z principu boty, které se nosí naboso. Nošení ponožek do nich je něco jako ponožky v sandálech. Samozřejmě myslíme klasické letní loafers. V zimních měsících jsou ponožky do mokasín naprosto v pořádku. Jestliže chození naboso nezvládáte, vyměňte mokasíny za tenisky.

Sandály

Vypadají většinou ohavně a rázem se degradujete na člověka bez vkusu. Alternativou jsou mokasíny, espadrilles, lehké tenisky a na pláž žabky.

Selfie tyče

Ne. Určitě nechcete, aby se z vás stal ten týpek, jehož poslední slova před smrtí byla: „Z tohodle útesu je fakt super výhled na moře.“

jon-hamm-esquire-magazine-7-43

Zdroj: Pinterest

Košile s krátkým rukávem

Nevypadají dobře. Ani ryba ani rak, ani košile ani tričko. Zvolte buď polo, nebo klasickou košili, u které ohrnete rukávy – to vypadá skvěle.

Sportovní sluneční brýle

Patří na kolo. Patří na hory. Do města ale zvolte klasický kousek. Designů je nepřeberné množství a nemusíte nutně shánět nejnovější model od Persol. Pěkné brýle se dají se koupit už za pár stovek.

gl_53fce23c-be14-42dd-8e87-1ad60a627753

Zdroj: Pinterest

Chození v žabkách po městě

Stejně tak jako se nechodíte koupat v luxusních polobotkách, neberte si žabky například do restaurace. Flip flops je „obuv“ určená jen na pláž nebo k bazénu.

Alkohol nemá limit

Sluníčko + corona + vespa = nejhorší nápad na světě.

Bacha na koule

Pokud máte citlivé zažívání, a i párek na Václaváku vás na tři dny připoutá k porcelánovému bohovi, pikantní oslí varlata na tržišti v Marakéši nejsou dobrý nápad...
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!