3 důvody, proč s opravou autoskla neotálet

Publikováno: 06.11.2015 17:23 | PR

Objevila se vám na přední skle prasklina a vy jezdíte autem dál? Víte, že porušujete zákon? Nechte si autosklo opravit co nejdříve - vyhněte se zákonným postihům a ochraňte zdravé své i zdraví spolujezdců.

Fotolia_77578231_Subscription_Monthly_M

Zdroj: AlexanderNovikov, Fotolia

1. Nedostanete pokutu

Prasklé nebo poškozené autosklo patří ze zákona k závadám na vozidle, které ohrožují bezpečnost silničního provozu. Pokud vás tedy policie přistihne s prasklým čelním sklem, hrozí vám ztráta 5 bodů a pokuta až do výše 10 000 Kč. Pokutovat vás mohou za jakoukolivprasklinu o velikosti větší než 20 mm, která leží ve stírané ploše. Navíc vás vyzvou, abyste jízdu neprodleně přerušili a vozidlo odstavili. Odvoz a odtah si už musíte zavolat sami.

2. Ušetříte čas i peníze

Už dávno neplatí, že se při výměně nebo opravě čelního skla musíte obejít několik dní bez vozidla. Odborníci v Autosklo K+M vám sklo vymění hned v den předání vozidla do opravy. Spěcháte na opravu? Expresní výměnu provádějí do 3 hodin od předání vozidla. Pokud nemáte čas jezdit do servisu, přijedou vyměnit nebo opravit autosklo až k vám do garáže. Celou opravu nebo výměnu navíc vyřeší s pojišťovnou jako pojistnou událost, a tak z vlastní kapsy nevydáte ani korunu.

3. Snazší oprava

Praskliny se rády zvětšují. A opravit velkou prasklinu představuje mnohem komplikovanější a dražšíúkon než začistit nepatrný škrábanec. Naprasklé sklo se taky v případě nehody snadněji vysype. Opravené autosklo si zachová své bezpečnostní vlastnosti i při aktivaci airbagu.

Profesionální servisy se o vás během výměny postarají. Autosklo K+M vás po odevzdání vozidla do opravy odveze domů, a poté zase vyzvedne. Autoskla vám namontují na přání, a to i v protihlukové nebo antireflexní verzi. Nechte si své autosklo opravit včas a cestujte opět bezpečně.

Hodnocení článku:Komentáře

Vizionář Yves Saint Laurent Vizionář Yves Saint Laurent Nosil dioptrické brýle s tlustými obroučkami dlouho předtím, než se objevily v každém druhém řetězci. I přes nesnadné dětství... Předchozí článek Movember aneb každý knír se počítá! Movember aneb každý knír se počítá! Jako každý rok i letos přinese listopad akci Movember, charitativní kampaň zaměřenou na osvětu a prevenci rakoviny u mužů. Muži po... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!