3 kroky k perfektním vlasům

Publikováno: 15.04.2014 09:21 | Václav F. Mensa

Vlasy jsou jedním z hlavních bodů, dle kterých si utváříme první dojem. Jinak je vnímán člověk s perfektním sestřihem, jinak člověk s barevnými pruhy, jinak člověk s dredy. Pomineme-li styl, jaký vyznáváme, jednu věc je společná pro všechny. Kvalita a péče. Nemusíte mít v koupelně dvacet produktů, aby vaše vlasy byly perfektně zdravé a upravené. Stačí vybrat ty dobré.

sampoo

Zdroj: Nivea

Krok první: šampon

Už nežijeme v době, kdy je na pultech jen jeden březový šampon. Každý si může vybrat ten nejlepší, pro jeho druh vlasů. Volte dle barvy, kvality, dokonce i prostředí, kde žijete. Opravdu není jedno, co si na vlasy dáváte.

V případě, že máte světlé vlasy a chcete si jejich jas udržet, používejte šampon na blond vlasy. Nebo přímo na platinové a stříbrné. Většinou je poznáte díky velmi temné modré barvě samotného produktu. Zkoušením na členech redakce Menstyle bylo zjištěno, že i ne přímo blond vlasům dodají příjemný, pěstěný jas. I pokud máte černé vlasy, tento typ šamponů vám dodá chladnější, pevnější odstín. Nejdostupnější v Čechách vyrábí L'Oreal Paris. Pro muže je skvělá i řada Kérastase Homme. Doslova ve vlasech uzamkne "vlhkost" a dodá jim dokonalý zdravý lesk.

Často se stává, že hnědé vlasy tak nějak nemají plnou barvu. Vyberte si přípravek na posílení vlastní barvy. Nemusíte se nechat barvit. Yves Rocher nebo Korres produkují šampon na probuzení kaštanových vlasů. Už po dvou týdnech je odstín "hutnější a plnější" i bez chemie.

Když nechcete věnovat odstínu větší péči, alespoň nezapomínejte na zdraví kůže a pořiďte si šampon, který je jemný. Řada pro muže od Clarins nebo La Roche Posay splňuje požadavky citlivé vlasové pokožky.

Krok druhý: kondicionér/maska

Opravdu kondicionéry neslouží jen k jednoduššímu rozčesávání dlouhých vlasů. Jde především o péči. Vlas trpí sluncem, větrem, horkem a dokonce i stravou. Výsledkem může být roztřepený, nezacelený a nekvalitní vzhled. Proto je nezbytné je co nejvíce chránit. Když si po mytí do vlasů vetřete kondicionér, uhladí se. Styling bude snazší a déle vydrží. Kérastase vyrábí Elixir Ultime, který se postará o vše. Značka Phillip Kingsley má kondicionér, který použijete po mytí a následně nemusíte použít jakýkoliv produkt, protože Vaše vlasy drží. A to bez toho, aby byly slepené nebo mastné. Jednou za čas si dopřejte masku. Když se vrátíte třeba z dovolené, vaše vlasy potřebují odpočinek. Macadamia dělá nejlepší péči o vlasy na světě. Není také od věci, v případě, že Vás čeká delší pobyt na slunci použit ochranný sprej. Shiseido vlasy i chrání i vyživuje.

vlasy_2

Zdroj: Web značky

styles

Zdroj: Nivea

Krok třetí: styling

Tady neexistuje daný produkt, který je nejlepší. Každý to má jinak. Každopádně, pokud používáte lak, přejděte na Classic od Toni&Guy. Nepocítíte, že na vlasech něco máte. Pokud vás někdy zajímalo, jak stylisti vytváří Jonu Kortojarenovi vysoký účes, díky patří vlasovému pudru. Je to bezbarvý prášek, který dodá objem a tvárnost. Učešete s ním cokoliv. A nemusíte se obávat "prachu" na ramenou. Naprosto se ztratí.

Co se týče past, gelů či pomád, Tady vždy záleží na individuálním případě. Používejte k česání kartáč Tangle Teezer protože je jednoduše nejlepší.

Tudíž, skvělý šampon, kondicionér a dobrý stylingový produkt jsou zaručený úspěch. Jednou za čas maska a sluneční ochrana, ergo, vaše vlasy budou mladé a zdravé celý váš život.

vlasy_1

Zdroj: Web značky
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!