3D bota, jenž vám dokonale sedne

Publikováno: 05.06.2013 13:17 | Petr Hájek

Není to ani pár týdnů, co jsme nahlas uvažovali, že je jistě jen otázkou času, nežli se na 3D tiskárnách bude tisknout prakticky vše a již to tu máme - před pár týdny aféra s první "vytištěnou" 3D pistolí (funkční samozřejmě) a nyní tu máme pro změnu věc, jenž by nás měla zajímat opravdu nezměrně, nakonec, každý z nás jistě chce boty, které mu padnou na setinu milimetru.

dnashoe3

Zdroj: Pensar Studios

Šaty, boty a obecně jakékoliv příslušenství na míru je obvykle rezervováno pro celebrity a jejich stylové komando, jelikož podobné konfekce si stabilně a systematicky nemůže dovolit nikdo kromě těch opravdu nejbohatších. Jistá firma ovšem přišla s návrhem, jak to zařídit aspoň u bot zatím.

Za projektem stojí společnost Pensar Studios a její idea je prostá - jelikož je nesmírně těžké v realitě najít skutečně dokonale padnoucí boty, je nutné dělat kompromis a pořídit si ty,jenž vám sedí nejlépe (u horolezců to tak docela neplatí, ale nebuďme rýpalové).

dnashoe2

Zdroj: Pensar Studios

Je tu i otázka zdravotní. Když na sobě budete mít volnější tričko nebo košili, veskrze nic se nestane, ovšem u bot to může být nebezpečné. Jak pro jistou chůzi, tak i pro stavbu nohy a dlouhodobý vliv boty na ni.

Nabídka Pensar Studios je následující: obujete si boty tradiční vybavené řadou senzorů, z nichž bude odečteno, jaký ideální pár by vám sedl. Poté jste zavedeni do obchodu, kde jsou vaše data převedena do originálního tvaru, nato si upravíte boty, vzorek, texturu, ... dle svých stylových chutí, no a poté si už jen boty "vyjedete" a je to, dokonalý pár je na světě!

dnashoe1

Zdroj: Pensar Studios

Pokud si říkáte, že to bude stát "majlant", pak firma tvrdí, že když odpadnou náklady na skladování a práci, tak to není taková hrůza. Inu, co dodat, těšíme se na první tiskárnu bot i v našich končinách...
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!