4 nejoriginálnější cesty, jak hudebníci publikovali muziku

Publikováno: 23.04.2013 11:06 | Petr Hájek

Jestliže nás něco naučila moderní digitální doba, pak fakt, že šíření hudby legální, originální a nikoliv elektronickou cestou dá jednomu skutečně zabrat. Někteří hudebníci to ovšem pojali jako zábavnou výzvu k často neuvěřitelným kouskům.

1. Buckethead

Každý, kdo zná umělce jménem Buckethead, jistě ví, že je občas trochu výstřední. Namátkou nosí vždy na hlavě kbelík z KFC a masku, k tomu navíc nemluví na veřejnosti, vyjma skrze svoji panenku Herbie. V roce 2007 uvedl 13albový set "In Search of The". A Buckethead se u něj rozhodl, dělat naprosto vše ručně: vypálil 999 sad na svém PC a přidal skoro 13 tisíc unikátních kreseb (pro každý disk jinou).

178258

Zdroj: Cracked

2. The Flaming Lips - Album Zaireeka

Stejní hoši, jací nedávno uvedli hudbu v anatomicky přesném čokoládovém srdci, kdysi natočili i album, jenž potřebovalo k přehrátí hned čtyři CD přehrávače najednou. Jelikož to bylo před 15 lety něco nevídaného, byli fanoušci donuceni organizovat seznamovací party za účelem společného přehrávání, aby bylo možno vše vůbec slyšet tak, jak se sluší a patří.

178260_v1

Zdroj: Cracked

3. Beck

Většina lidí a skupin nás nutí poslouchat hudbu prostřednictvím nějakého tu více a tu zase méně archaického nosiče. Nedávno tomu ale nasadil korunu Beck, jehož jedno album bylo nutné přehrát si sám.

178263

Zdroj: Cracked

4. Jack White

Tento umělec zvolil k uvedení svého dílka jinou cestu a opět velmi nečekanou. Přivázal vždy album k heliem naplněnému balonu a vypustil jej v Tennessee v Nashvillu. Singlu "Freedom at 21" bylo vypuštěno skoro tisíc kopií, odhaduje se ale, že pouze 10 % někdo chytil. Není proto jistě divu, že se dnes album prodává na eBayi skoro za 4300 USD jeden kus...

178259_v1

Zdroj: Cracked
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!