4 zásadní vlasové trendy podle Toni&Guy

Publikováno: 27.01.2016 09:52 | Jiří Hofbauer

Tým pro módní přehlídky Toni&Guy byl v zákulisí sedmého londýnského týdne pánské módy London Collections: Men. Od ikonických značek až po vysokou módu – specialisté Toni&Guy na pánské účesy kouzlili na hlavních přehlídkách, včetně panské kolekce House Of Holland v Británii oblíbeného módního návrháře Henryho Hollanda.

Hladký účes na pěšinku

Účesy s vlasy načesanými hladce dozadu se představily na několika zásadních přehlídkách, včetně přehlídky Matthew Miller, kde umělecká ředitelka Chie Sato spolu s týmem vytvořila dokonale uhlazený styl s vlasy rozdělenými na pěšinku a sčesanými z čela pro dosažení klasický vytříbeného vzhledu gentlemana. Tento účes byl také součástí přehlídky značky Hardy Amies, avšak s futuristickým nádechem, kdy umělecký ředitel Kevin Luchmun a jeho tým vytvořili pěšinku od poloviny obočí. Tento účes s extra uhlazenými vlasy, vysokým leskem a jemnou texturou na temeni hlavy byl stylizován naplocho spíše než do výšky.

vlasySS16_1

Zdroj: Toni&Guy

Prázdninové vlny

Ze Savile Row až na francouzskou riviéru – účes na dovolenou s přirozeným až téměř neupraveným vzhledem, plný energie a pozitivního náboje. Na akcích Jermyn Street a St James vytvořil umělecký ředitel Daniele De Angelis vysoko vyčesané vlasy, po stranách vystříhané, avšak ne přehnaně upravené, se správnou mírou rozcuchanosti pro odpočinek ve městě. Na přehlídce Chester Barrie byly vlasy prostoupeny přímořskými prvky k nastolení pocitu moderního gentleman na dovolené na Riviéře.

vlasySS16_2

Zdroj: Toni&Guy

Pouliční gang

Z fotbalových tribun přes styl „buffalo boys“ a ravers 90. let – první kolekce pánské módy House of Holland byla vysoce individualistická, stejně jako výška vlasů. Umělecký ředitel Cos Sakkas a jeho tým vytvořili účes na míru každému modelu a osobitý styl ke zvýraznění individuality každé múzy. Jasně vyřčeným sdělením byla „osobnost“ - jedinečnost dělá muže.

vlasySS16_3

Zdroj: Toni&Guy

Načesaná kštice

Načesaná kštice je znovu v módě, nosí se vysoká a objemná a skládá poklonu stylu rockabilly z 50. let 20. století. Umělecký ředitel Kevin Luchmun a jeho tým vytvořili klasický rebelský střih z 50. let, inspirovaný poválečnými dětmi, které přebírají vládu nad svými životy. Vlasy byly sčesané dozadu, vystříhané po stranách. Hlavním prvkem byla textura a speciální úprava „duck ass“ na temeni.

vlasySS16_4

Zdroj: Toni&Guy
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!