5 tipů, jak vybírat oblek na vlastní svatbu

Publikováno: 25.04.2014 08:20 | Jiří Hofbauer

Šaty pro nevěstu jsou obvykle tou nejdůležitější věcí, která se před svatbou řeší. Přitom se ale zapomíná na to, že když se zanedbá oblek ženicha, může pak v kombinaci s nevěstou vypadat jako ze špatné grotesky. A to nemluvíme ani o půjčovnách obleků, které nabízí hlavně outfity z umělého polyesteru. Dejte si na výběru obleku záležet a inspirujte se pěti tipy, jak na vlastní svatbu vybrat ten správný oblek.

Laďte s nevěstou a barvou svatby

Abyste ladili s nevěstou, tak nepotřebujete mít celý oblek v bílé. Stačí, když obléknete košili ve stejném odstínu bílé, jako jsou šaty vaší nastávající. Uvažujete o doplňcích? Pokud je barva svatby pevně daná, často je to právě žlutá nebo letos hlavně korálová, pořiďte si ozdobu do klopy ve stejném barevném odstínu. Stejně to můžete vyřešit i s ponožkami nebo tkaničkami do bot. S přílišnou barevností buďte opatrní. Pamatujte, že všeho moc škodí.

svatby_2

Zdroj: TumblrZapomeňte na půjčovnu obleků

Uniformních obleků z polyesteru je všude dostatek. Polyester je velmi nepohodlný, člověk se v něm necítí komfortně, potí se a to je přece něco, co na svatbě přece nikdo nechce. Hledáte kvalitu? Anebo v horším případě máte nekonfekční postavu, což není zas tak nepravděpodobné. Rozhodně doporučujeme nechat si oblek ušít na míru. Perfektně sedne, protože si vyberete střih, látku a veškeré detaily obleku podle svého uvážení a vkusu a rozhodně bude ze 100% bavlny, žádné zbytečné náhražky. Pěkný oblek na míru za rozumnou cenu vám například ušijí u Le Premier.

svatby_3

Zdroj: paulsmith.co.ukDejte na stoprocentní bavlnu

Jak už bylo naznačeno, umělé a tedy neprodyšné materiály nejsou zrovna ideální pro výjimečné příležitosti, mezi které svatba určitě patří. Jestliže se napevno rozhodnete pro oblek na míru, pravděpodobně ho budete mít ze stoprocentní bavlny. A tak je to správně. Na umělé látky zkrátka v den svatby zapomeňte.

svatby_4

Zdroj: paulsmith.co.ukExperimenty nechte stranou

Konzervativní černý oblek vypadá skvěle a odpovídá slavnostní chvíli nejlépe. Pokud toužíte být trochu veselejší, vyzkoušejte tmavě modrý. Vyhýbejte se ale bílé nebo světle modré, jestli si na poli módy moc nevěříte a po ruce nemáte zkušeného stylistu. Ze světlých obleků jsou nejobvyklejší ty v pískové nebo smetanové barvě, ale pozor na ně. Na experimentování v módě si nechte jinou příležitost. Jste-li zvyklý oblékat se do tmavého obleku, učiňte tak i na vlastní svatbě.

svatby_5

Zdroj: thetailoringdirectory.co.uk

svatby_6

Zdroj: sharperliving.co.uk

svatby_7

Zdroj: mrs2be.ieDávejte pozor na boty a pásek

Bez bot by to nešlo. Můžete mít kvalitní a elegantní oblek, který všichni obdivují, ale když si vezmete špatné boty, celý dojem zkazíte. Obujte si oxfordky, boty s uzavřeným šněrováním. Barvu vybírejte podle toho, jaký máte oblek. Černé boty k černému obleku, k tmavě modrému boty hnědé. Nakonec je ale nejdůležitější sladit barvu bot s páskem. Takže pokud máte černý pásek, nikdy si neberte hnědé boty. Zkuste se podívat na širokou nabídku kvalitních britských bot rámové konstrukce značky Loake, jsou úžasně pohodlné a vypadají fantasticky.

svatby_8

Zdroj: Loake
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!