5 tipů, pro krásné zuby a zářivý úsměv

Publikováno: 29.07.2016 09:08 | PR

Zdravé a hezké zuby by chtěl mít asi každý. A kupodivu to není ani tak těžké, stačí se držet našeho návodu. Jediné, co potřebujete, je šikovný zubař a disciplína!

bc-menstyle

Zdroj: Shutterstock.com

1. Nechte si opravit poškozené zuby

Uražené, ulámané nebo dokonce vyražené zuby je vhodné nechat si opravit. Nejoblíbenější metodou je nasazení zubní korunky, náhrady fixované na kořen poškozeného zubu.

Zhotovení a nasazení zubní korunky může být zdlouhavá záležitost kvůli nutnosti nošení provizorní náhrady, než se korunka zhotoví. Na pražské klinice plastické chirurgie a estetické stomatologie Brandeis Clinic však pro zhotovení zubních korunek využívají inovativní metodu robotické stomatologie CEREC. Díky tomu korunku zubní lékař zhotoví a nasadí během jediné návštěvy!

Zubní korunka pomůže v případech, kdy jsou zuby ve velké míře poškozeny zubním kazem, stejně jako v případě poškození v důsledku úrazu.

2. Chybějící zuby nahraďte

Když ze zubu nezůstane ani kořen, je třeba přistoupit ke komplexnějším řešením, jako jsou zubní implantát nebo zubní můstek. Obě tyto metody dokáží plně nahradit chybějící zub či zuby.

Zubní implantát je titanový šroubek, který se zavede do čelistní kosti v oblasti, kde zub chybí. Když se s kostí napevno spojí, na jeho svrchní část se přišroubuje keramická zubní korunka. Implantát tím pádem slouží jako kořen zubu.Zubní můstek může nahradit jeden i více chybějících zubů. Je ukotven na dvou pilířových zubech a mezeru po chybějících zubech vyplňuje mezičlen. Chybějící zuby lze samozřejmě nahradit i vyndavací protézou, v současnosti se nicméně tato možnost jeví jako velmi zastaralá.

Mezi zubními lékaři jednoznačně jako náhrada chybějícího zubu vede zubní implantát.

3. Zbavte se zubních kazů a zubního kamene

Pravidelné preventivní návštěvy zubní ordinace jednou za půl roku by měly být samozřejmostí, pro mnoho lidí ale nejsou. Což je škoda! Když zubař zaregistruje problém se zuby či dásněmi včas, i léčba tohoto problému bývá jednodušší a účinnější.

Tak šup, zavolejte zubaři a objednejte se!

4. Zajděte na dentální hygienu

Myslíte si, že stačí chodit k zubaři a zuby si pravidelně čistit? Kdepak, součástí vaší péče o dutinu ústní by se měla stát i pravidelná návštěva zubní hygienistky. Nejen, že vás naučí, jak zuby čistit a jak správně vybrat další pomůcky jako je zubní nit či mezizubní kartáček, ale hlavně vám zuby krásně vyčistí!

Na Brandeis Clinic zahrnují do profesionálního čištění zubů ultrazvukové odstranění zubního kamene, plošné Air-flow čištění, kdy se povrch zubu vyčistí působení proudu vzduchu, vody a mikročástic, a fluoridaci, která posiluje zubní sklovinu a působí preventivně proti vzniku zubního kazu.

5. Nepodceňujte pravidelné domácí čištění zubů

Pravidelné čištění zubů ráno a večer alespoň po dobu dvou minut je základ péče! Ideálně si pořiďte sonický zubní kartáček, který díky jemným vibracím a malé hlavici vyčistí opravdu vše. Péči doplňte také používáním ústní vody, zubní nitě a mezizubního kartáčku!

Nejste spokojen s tím, jak vypadají vaše zuby? Domluvte si konzultaci se zubním lékařem, který pro vás vymyslí řešení na míru vašim individuálním potřebám. Na pražské klinice plastické chirurgie a estetické stomatologie na Brandeis Clinic, Králodvorská 13, Praha 1 (vchod na kliniku hned za OD Kotva), tel.: +420 226 291 640, email: info@brandeisclinic.cz.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!