5 tipů, s čím kombinovat TENISKY (a následovat světové módní trendy)

Publikováno: 17.02.2018 12:00 | PR

Tenisky nemusíte nosit zdaleka jen k džínům a mikině. Důkaz? Stačí se podívat, co nosí muži v „laboratořích“ světové módy, jako jsou New York, Milán či Tokyo. Tam všude sneakers zažívají renesanci, a to v symbióze nejen s casual outfity, ale třeba i s formálním oblekem. Zní to divně? Možná. Ale vypadá to skvěle (a dámy tleskají). Pojďte se s námi o tom přesvědčit.

boty

Zdroj: molo-sport.cz

Tip #1: S kabátem

Ke kvalitnímu, formálnějšímu kabátu nemusíte nutně mít vždy „povinné“ kožené polobotky a elegantní kalhoty – skvělý dojem uděláte i ve skinny džínách nebo méně formálních chinos kalhotách. Polobotky s klidem (a vědomím, že se z vás stává průkopník světového stylu v lehce zatuchlé české kotlině) nahraďte teniskami klasického tvaru – a ideálně v bílé barvě. Doporučení: přesně takové jsou například tenisky Adidas, konkrétně třeba model adidas Stan Smith.

Tip #2: S chinos kalhotami

Chinos a tenisky se k sobě mají jako jahody a šampaňské – obě ingredience se perfektně doplňují a vzájemně násobí (v tomto případě vizuální) smyslový zážitek. Nebojte se tenisky v této kombinaci naplno „přiznat“ a chinosky si pořiďte buď kratší, nebo je odhrňte a odhalte tak oblast kotníku. V tomto případě můžete sáhnout i po sportovnějších modelech reprezentovaných značkou New Balance, nebo sáhněte po teniskách Vans.

Tip #3: All-in-one-colour

Obléci se od hlavy k patě do jedné barvy (případně do jejích různých odstínů) je v současnosti jedním z nejpopulárnějších trendů. Ideální barvou je pak černá. Hodí se pro všechny typy postavy a ke každé příležitosti (snad kromě svatby), opticky zeštíhluje, je elegantní a nemusíte řešit každou mikrošmouhu. Jste-li rebel, kombinujte tenisky s křivákem nebo bomberem, chcete-li být spíše za elegána, oblečte k nim elegantní kalhoty a dobře střižené sako.

Tip #4: K obleku

Ultrakonzervativce tahle zpráva nepotěší: tenisky nošené k perfektně střiženému, ideálně na míru šitému obleku právě válcují mola, kluby i ulice v New Yorku, v Miláně a dalších výkladních skříních světové módy. Ovšem pozor: u téhle kombinace vše stojí a padá s výběrem bot. Na ochozené, sportovní nebo výstřední a barevné tenisky rovnou zapomeňte a vyberte si k obleku tenisky co nejklasičtějšího tvaru. Doma můžete nechat i košili a nahradit ji přiléhavým basic trikem. A pak hurá do ulic vychutnávat si obdivné pohledy kolemjdoucích dam!

Tip #5: Extravagantní outfit díky hi-tech teniskám

Odváženému štěstí přeje. A platí to i pro situace, kdy se chcete maximálně odlišit a ukázat všem, že váš styl není něco, co si necháte diktovat od jiných. Máte v šatníku rozdrbané slimky, bomber nebo kusy s prodlouženou délkou? K nim se parádně hodí tenisky typu Nike Huarache, Puma Tsugi, Puma B.O.G. Limitless a podobné úlety.

Zbytek je na vás. Vymýšlejte, kombinujte, objevujte – a pomozte nám z Česka udělat zase o něco stylovější místo.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!