6 způsobů jak nosit tričko

Publikováno: 31.08.2015 00:33 | Jiří Hofbauer, Štěpán Molitor

Je základním stavebním kamenem pánského i dámského šatníku. Říká se, že džíny jsou nejrozšířenějším oděvem, trička jim ale svým výskytem v ulicích směle konkurují. A právě proto se pojďme podívat na možnosti, jak je nosit.

Jen tak

Nejčastější způsob nošení triček. K džínám, šortkám a klidně i chinos, tričko vám dodá na uvolněnosti. Je méně formální než košile, proto je třeba s ním tak pracovat. Naprostým základem je štos bílých triček. Jsou jako bílé košile, dají se vzít ke všemu. Na léto ideální. Ve správné velikosti, ani ne upnuté, ani příliš volné. Neměly by vám chybět ani další základní barvy – černá, tmavě modrá, šedá a klidně i pastelové odstíny. Výstřih volte kulatý a ne moc těsný. Vyvarujte se také přílišné délky. Do kalhot patří tričko jen tam, kde to přikazuje etiketa – například na golfovém hřišti (ale i tak se tam smí nosit jen tričko s límečkem). Experimentujte, nebojte se kombinací. Volnější tričko vypadá dobře s úzkými kalhotami. Moc těsné tričko nevypadá dobře nikdy.

James Dean

Behind the Scenes Photos from Rebel without a Cause, 1955 (2

Zdroj: Pinterest

Základním materiálem je bavlna. Zde není moc o čem přemýšlet. Mezi další materiály patří například hedvábí. A pokud máte přebytečných USD 91.000, kupte si tričko z krokodýlí kůže od Hermés…

Steve McQueen

tumblr_n1vrcfRWn31sd855ro1_1280

Zdroj: Pinterest

Pod košili

Jako nátělník plní tričko úlohu spodního prádla. A z principu takové tričko nesmí být vidět. Zvolte proto bílou barvu a výstřih do V. Lem rukávů je tenký, aby se nerýsoval pod košilí. Tričko by mělo být také velmi těsné.

Sean Connery

CNQkHAxU8AER1EO

Zdroj: Pinterest

Druhou možností je viditelné nošení trička pod rozepnutou košilí. Takové tričko je a má být vidět. Proto nemusí být nutně bílé, ale vhodně doplňuje barvu a styl košile. Viditelné nošení trička pod košilí se hodí například u flanelových nebo riflových košil, když košile není zastrčená do kalhot. Celkově by měl outfit působit trochu lumber… „Sakra, zapomněl sem si natřít plnovous motorovým olejem… Jo a až dopiju to espresso na Václaváku, zas půjdu do lesa kácet stromy…“

Pod svetr

Řada lidí nosí svetr na holé tělo. Komu to není příjemné, nosí pod ním nátělník nebo tričko. V takovém případě opět, jako u košile, je tričko spodní prádlo a nesmí být vidět.

Daniel Craig

James-Bond-Melograno-Vesper-Santa-Maria-Novella

Zdroj: PinterestPod sako (pod bundu)

Velmi módní je vyměnit pod blazerem košili za tričko. Tady není opatrnosti nazbyt, nechcete přece působit jako securiťák ve špatném baru. Zvolte proto slim střih saka a o něco kratší rukávy, které můžete ještě ohrnout. Ostře bílé tenisky naboso a výrazné hodinky. Rázem máte perfektní oblečení na party.

Tom Cruise

Risky-Business-Tom-Cruise-Picture-1980s-Style-Promo-Image-1

Zdroj: Pinterest

Marlon Brando

marlonbrando

Zdroj: Pinterest

Potisky

S potisky buďte nadmíru obezřetní. Nemusíme snad varovat před komiksovými postavičkami, supermanským S, nebo populárními „vtipnými“ tričky. Humorem máte sršet vy, ne váš oděv. Co ostatní potisky? Černé punkové tričko FUCK BUSH vypadá dobře… v jednom případě ze sta. Nicméně pokud víte, co děláte, jděte do toho!

Jo, a to tričko s nápisem „Pivo je moje palivo“ vyhoďte do popelnice.

Kurt Cobain

101882-050-23416066

Zdroj: Pinterest

Tílka

Poslední kategorií jsou tílka. Samozřejmě, gentleman by je samostatně určitě nosit neměl. Ale jakmile plánujete ještě poslední cestu za slunečními paprsky, určitě nějaká balíte. Tílka na mužích mohou vypadat velmi dobře. Ale to jen a pouze v případě, má-li dotyčný široká ramena a ruce pevné buď prací nebo posilovnou. Včetně mírného opálení. Jinak budete vypadat jako ten typ německých turistů s příliš málo vlasy a s příliš mladou ženou.

Sylvester Stallone

rocky-v-1990-06-g

Zdroj: Pinterest
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!