7 důvodů, proč vidět film Kingsman: Tajná služba

Publikováno: 22.02.2015 09:48 | Jiří Hofbauer

Hledá se mladý muž, který je ambiciózní, chytrý, osobitý, sympaťák, pohotový, drzý, impulsivní. Značka: pouliční rváči, černé ovce rodin a sígři bez budoucnosti vítáni. Takhle nějak by zněl inzerát, který by si dal agent Harry Hart, kdyby nabíral nové svěřence do týmu.

Do českých kin se konečně dostal dlouho očekávaný snímek Kingsman: tajná služba. Film, který vznikl podle námětu Marka Millara a komiksové předlohy Dava Gibbonse, vypráví příběh konzervativního britského agenta tajné služby Harryho Harta (Colin Firth), který do výcvikového programu své agentury rekrutuje zatím nevycvičeného, ale nadějného kluka z ulice Eggsyho (Taron Egerton). V tu stejnou chvíli začne svět ohrožovat zvrácený americký podnikatel Valentine (Samuel L. Jackson). Epic battle!

kingsman_book

Zdroj: IMDB

Nic proti Bondovi. To je ikona nás všech. Přesto... Kingsman má zvláštní kouzlo pro segment mužské populace, která se už necítí být kluky, ale současně ještě ještě nedospěla k životem otlučeným mužům. Máme sedm dobrých důvodů, proč byste měli vidět film Kingsman: tajná služba.

Firth. Colin Firth.

Colin Firth je jeden z nejlepších herců současnosti. Přesto k jeho největším hereckým odvazům patří postava Valmonta ve stejnojmenném filmu v režii Miloše Formana. Od té doby hrál převážně právníky, utrápené spisovatele, vysokoškolské (gay)profesory, neurotické makléře, koktavé šlechtice. Nikdo se mu neodvážil dát ryze komediální roli. Jeho postavy vždy byly spíše zastánci suchého britského humoru. Konečně se Firth z téhle škatulky vymanil a svoje herecké spektrum obohatil o roli tajného agenta v akčním filmu. Přesto zůstává 100% britský. Od distinguovaného vystupování, přes nepochybnou britskou eleganci až po pověstný humor. Navíc ovládá prvky bojového umění a umí odpálit granát.

kingsman_1

Zdroj: IMDB

Je to legrace!

Kingsman se odlišuje od celé záplavy akčních filmů především tím, že se netváří jako závažný, dramatický snímek, který má ambice skórovat ve všech kategoriích na Cenách Akademie. Je to především noblesně podaná zábava. Děj nesleduje žádného psance, který se snaží vypořádat se svou minulostí, která se nestala a budoucností, na kterou si nepamatuje. Vzpomínáte ještě na starší bondovky s Seanem Connery nebo později s Piercem Brosnanem? Možná nejsou tak vizuálně dokonalé, jako ty z posledních let, ale mají vtip. Bond kdysi míval vtip. Elegantní humor. V současnosti se z akčních filmů (Postradatelní, výjimka potvrzující pravidlo) vtip vytrácí a všechny se tváří jako vysoké umění. V závěru pak vyznívají vtipně tím, že ačkoliv si dělaly zálusk na Oscara, končí se Zlatou malinou.

kingsman_2

Zdroj: IMDB

My fair gentlespy

Každá generace má svůj příběh. A i kluci sní o tom, aby je někdo objevil a oni uspěli. Současně se jim musí dát dostatečně znát, že oni jsou pány svého úspěchu. Netouží si zkoušet skleněný střevíček jako ta káča Popelka, netouží ani po polibku, který by z nich sňal prokletí. Ale pokud dostanou nabídku, která skýtá dobrý hadry, rychlý auto a permanentku do fitka, tak tahle pohádka bude mít šťastný konec. Když k tomu navíc budou pracovat pro elitní tajnou organizaci, tak super.

Kdybyste ve filmu hledali hlubší myšlenku, tak ji najdete. Film kdesi hluboko svým způsobem dává šanci na splněný sen všem mladým a nadějným, že můžou uspět. Jen se nesmí bát příležitostí. Dokládá, že je jedno z jakých poměrů pocházíte a jaké vzdělání máte. Každý den je šance na novou příležitost. Režisér filmu Matthew Vaughn s touhle myšlenkou pracoval už ve filmu X-Men: První třída.

kingsman_3

Zdroj: IMDB

Hledá se Q

Co nám v posledních bondovkách dost chybělo, byla postava Q a jeho vynálezy. V tomhle nám film Kingsman splnil absťák. Tajné šatny plné košil s monogramem, oxfordek s noži v podrážkách, mezitím několik Coltů 1903/1908, k tomu sametové loafers, nějaký ten Glock 26, obleky na míru, nesmí chybět Accuracy International AX50 a rozbušky v zapalovačích. Tohle je akční podívaná, která nás baví.

kingsman_4

Zdroj: IMDB

Má to štýl...

Oblečení v tomhle filmu hraje velkou roli. Pokud lidstvo hledalo mužkou verzi Sexu ve městě, tak je pátrání u konce. Je tu všechno. Stoletý krejčí, ty nejlepší látky, ručně šité boty, přesné hodinky, nekonečné množství doplňků, křišťálové sady na skotskou k tomu zbraně a dechberoucí vozový park. Britský e-butik Mr Porter dokonce vytvořil speciální kolekci oblečení ve spolupráci s režisérem filmu. Nebojte se investovat do kousků z této kolekce. Jedná se o nadčasové kousky, které si ve vašem šatníku získají pevné místo.

kingsman_5

Zdroj: IMDB

Žádná romantika

Kingsman je po dlouhé době akční film, kde nehrají výraznou roli city. Není tam žádná holka, která by motala hlavnímu hrdinovi hlavu a on se musel rozhodovat, jestli dá přednost jí nebo své práci. Nic proti romantice, ale té jsme si už užili dost v Padesáti odstínech šedi. A Kingsman nám konečně splnil potřebu pořádného filmového zážitku roku.

kingsman_6

Zdroj: IMDB

Sofia Boutella

Jasně, bez holek by to nešlo. A je pravidlem, že čím víc sexy, tím větší mrcha je. V Kingsmanovi je za tu zlou Sofia Boutella, francouzská herečka, modelka a tanečnice s alžírským původem. Na plátně má sice místo nohou protézy, ale ty jí vůbec nijak neomezují. Nebojte, ve skutečnosti nohy má. A obě moc pěkný.

kingsman_7

Zdroj: IMDB
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!