9 outfitů letošního podzimu

Publikováno: 18.09.2014 06:38 | Jiří Hofbauer

Podzim je každý rok ve znamení příchodu nových trendů. Současně je to střet, přímá konfrontace s těmi, které dosluhují. A i když některé jsou skutečně jen na jednu sezónu, existuje celá řada tipů, které vám poslouží napříč módním spektrem.Roláky

Černý, hladký rolák je jedním z klíčových kousků každého pánského šatníku. Ale hnědý nebo temně modrý, hrubě pletený rolák je ideální právě na podzim. Můžete ho kombinovat jak s trenčkotem, tvídovým sakem nebo semišovou bundou.

Semišová bunda, rolák, lněné kalhoty, vše Tom Ford.

podzim_1

Zdroj: GQ

V kostce

Příchod podzimu neznamená, že musíte zavřít světlé obleky ve skříni a vytáhnout je zase až začátkem příštího léta. Zvláště pak kostkované obleky jsou vyloženě podzimní záležitostí. Současně jsou příjemným oživením mezi všemi barevně jednotnými obleky, které často ničím nepřekvapí. Nečekaným detailem můžou být třeba i jen výrazné ponožky.

Třídílný oblek, Pal Zileri LAB, košile, Ermenegildo Zegna, kravata, kabát, oboje Brioni, ponožky, Falke, loafers, Jimmy Choo.

podzim_2

Zdroj: GQ

Detail

Ani v zásadě minimalističtější oblek nemusí nudit. Kromě ponožek, kravaty nebo kapesníčku si můžete vyhrát i s takovými detaily jako jsou manžetové knoflíčky nebo třeba nyní tolik oblíbené ozdoby do klopy. Nás zcela vážně fascinuje motiv konvalinek, který si oblíbil Dior Homme.

Oblek, košile, kravata, vše Dior Homme, plášť, Asos, ponožky, Falke, boty, Gucci.

podzim_3

Zdroj: GQ

Vesta. Vážně??Ano, zcela vážně. Nám se streetová kombinace péřové vesty a saka hodně líbí. Je to sportovní, lehce rebelské. Současně na zasedání správní rady bychom takhle nechodili.

Sako Tommy Hilfiger, vesta, Marciano Guess, kravata, Brioni, kalhoty, Pal Zileri, taška, Longchamp.

podzim_4

Zdroj: GQDobrá modrá

Modrý oblek je jedním z nejuniverzálnějších a nejtvárnějších kousků v pánském šatníku. Pokud by vás ale královská modrá příliš svazovala svými konvencemi, zkuste upgrade. Tyrkysová, azurová, blankytná. Modrá nabízí spoustu odstínů, které lákají k vyzkoušení. Přesto spíše než do kanceláře jsou vhodnější na méně formální večírky a mimo pracovní setkání.

Oblek, Gucci, svetr, Castello D'Oro, kapesníček, Boss, šála, Dior Homme, monk shoes, Santoni.


podzim_5

Zdroj: GQKontrast

Kombinovat sportovní a elegantní věci je vždy tak trochu porod. Buď to musíte ladit velice decentně, nebo se smířit s tím, že to bude lehce extravagantní. Tenká prošívaná bunda, ale snese jak formální kalhoty, tak chinos nebo džíny.

Prošívaná bunda, Asos, tričko, Rick Owens, šála, Gant, sportovní kalhoty, Dolce & Gabbana.

podzim_6

Zdroj: GQ

V kůži

S celokoženými kombinacemi je stejné jako s jednobarevnými outfity. Jde to, ale musí se to umět ladit a především to musíte umět nosit. Pokud už vyrazíte v kožené košili, berte ji jako váš poslední svršek. Žádná saka nebo bundy.

Košile, Gucci, tričko, Intimissimi, kalhoty, H&M.

podzim_7

Zdroj: GQ

Kardigan

Tenhle mocný svetr severského typu opět nabývá na oblibě. Na rozdíl od tenkých kašmírových svetrů, vás zahřeje už jen pohled na něj. Pro jeho mohutnou konstrukci a komplikovanou strukturu jej noste s džínami nebo chinos. Žádný manšestr!

Kardigan, Pal Zileri, tričko, Dolce & Gabbana, kalhoty, Versace, boty, Hugo Boss.

podzim_8

Zdroj: GQ

V barvách

Stejně jako s každým ročním obdobím i s podzimem máme tendenci šatník přizpůsobovat barvám, které hrají i v přírodě. Protože jsou barvou podzimu především hnědé odstíny, intuitivně se objevují i v našem šatníku.

Vesta, Gant, svetr, Gucci, kalhoty, Hugo Boss, boty, Timberland, batoh, Longchamp.

podzim_9

Zdroj: GQ
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!