Acer Aspire R7: notebook, tablet nebo desktop?

Publikováno: 04.05.2013 10:34 | Petr Hájek

Odpověď na otázku ohledně jednoznačného typového zařazení této novinky je trochu problémová, protože ona si drze spadá do všech skupin najednou a k tomu ještě slibuje menší revoluci v IT a stylu techniky, kdo by jí tedy odolal?

acer-aspire-r7-4

Zdroj: Acer

Jak stále větší a větší objem lidí migruje ke smartphonům a tabletům, prodeje běžných PC na úkor toho trochu klesají. Možná jsou za tím Windows 8, snad lidem stačí W7 a klidně za tím samozřejmě může být i to, že se vzhled a koncept moderní techniky už nějaký ten čas nezměnil - pouze je vše lehčí, s lepšími displeji a rychlejšími vnitřnostmi.

acer-aspire-r7-2

Zdroj: Acer

Acer Aspire R7 je pokusem firmy Acer o vytvoření nového dojmu z klasického PC. Jde totiž zároveň o křížence notebooku, desktopu i tabletu. Když už ničím jiným, pak se novinka určitě zapíše do technických historických análů minimálně za svoji implementaci kloubu, s nímž se dá zařízení nastavovat stejně jako notebook a desktop.

acer-aspire-r7-1

Zdroj: Acer

Zařízení má 15,6" displej s Full HD rozlišením (1920 x 1080 pixelů), procesory z řady Intel Core i5 nebo i7, 6 GB RAM, 500 GB disk a 24 GB SSD (dá se měnit dle potřeb zákazníka až do komba 1 TB + 256 GB SSD). Dále tu je HDMI port, několikeré USB 3.0 rozhraní, SD slot a W8 přímo v krabici.

Novinka naštěstí není z plastu, ale z hliníku, takže komplet má váhu se vším všudy sotva 2,5 kg, tloušťku pod 30 mm, Dolby Home Theater v4 + k němu i 4 x 8 W repro. O ceně a dostupnosti řeč padla taktéž (od května 17. za 970 USD), ovšem, o čem bylo decentně pomlčeno, tak o výdrži.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!