Adam Mišík: mladý stylař z církevní školy

Publikováno: 05.10.2014 12:03 | Jakub Pavlovský

Adam Mišík je sedmnáctiletý zpěvák a herec, mladší syn hudebníka Vladimíra Mišíka. Adam od šesti let hraje ve filmech a v televizních seriálech. Jmenuji například filmy Kráska v nesnázích, Taková normální rodinka, Strach (krátkometrážní film, jehož děj je inspirován skutečnou událostí) a seriály Soukromé pasti, Zdivočelá země, Cesty domů a další. Původně vystupoval s indie rockovou hudební skupinou The Colorblinds, ze které posléze vystoupil kvůli sólové dráze, jež rozhodně pomohlo i to, že vyhrál cenu Objev roku 2013. Letos vyšlo jeho první album s názvem Parfém.

S Adamem Mišíkem jsme se poprvé potkali na přehlídce Jakuba Polanky v rámci Mercedes-Benz Prague Fashion Weekendu 2014, na kterou přišel i se svojí přítelkyní, herečkou Sarou Sandevou. Vždy si všímám, jak mi kdo podá ruku. Mladý zpěvák to umí perfektně. Oba byli náležitě oblečeni a upraveni. Jsem mile překvapen, jak to s módou umí teprve sedmnáctiletý mladík – vždy, když jsme se viděli, nemohl jsem mu nic vytknout. Jak sám říká: „Vždycky mám v hlavě obrázek někoho, jehož oblečení se mi líbilo, nebo třeba reklamy, spojím si to a jdu do obchodu.“ Adam je inteligentní, nadaný, stylový a sympatický zpěvák a herec, který má, podle mě, před sebou slibnou kariéru.

adam_misik_1

Zdroj: Jakub Pavlovsky/Menstyle.cz

Následně jsme se druhý den sešli před jeho koncertem v pražském parku Ladronka. Aby mě k němu do backstage pustili, dostal jsem na levé zápěstí modrou pásku. Adam seděl se svým osobním strážcem na sedačce pod velkým stromem, pozdravili jsme se a začali si povídat. Zanedlouho se k nám připojila i Sara, se kterou jsme poté poslouchali koncert. Chci zdůraznit, že Adam si svá vystoupení užívá, má kvalitní hlasový projev a jeho soulad s publikem je absolutní. Tvrdí, že před vystoupením nebývá často nervózní, ale pokud ho nervozita přepadne, je za ni rád, protože se potom více soustředí.

adam_misik_2

Zdroj: Jakub Pavlovsky/Menstyle.cz

Pokud jde o jeho fanoušky, přijde mi, že jsou mu skutečně oddaní. Adam v ten den vystupoval jako poslední, ale všichni jeho věrní si na něj počkali. Mezi stojícím obecenstvem bylo i několik zajímavých osob – například postarší pán s velkou bradou a s pouze několika zuby nebo muž s berlemi, kterými nad svojí hlavou pohyboval do rytmu hudby. Mezi jeho fanoušky patří i kluci, kterých tam bylo k vidění podstatně dost. Po poslední písničce se odebral stranou, kde se potkal s čekajícími dívkami, jež se s ním chtěly vyfotit a odnést si jeho podpis – nejlépe lihovkou na ruce. Adam Mišík má na své facebookové stránce již téměř 40 tisíc fanoušků a tento počet stále stoupá.

adam_misik_3

Zdroj: Jakub Pavlovsky/Menstyle.cz

Měl jsem možnost se zúčastnit natáčení nového celovečerního filmu Ani ve snu!, ve kterém Adam hraje roli chlapce s červeně obarvenými vlasy. Natáčení probíhalo ve Vršovicích za smutného počasí, což ale vůbec nevadilo, protože šlo zrovna o scénu ve výtahu. Adam mi přijde jako herec, který vše náležitě zvládá. Jediné, co na něm později bylo znát, byla únava. Obdivuji, jak se v jednom období zvládne naučit scénáře ke dvěma filmům a zároveň ještě hrát v divadle. Na otázku, zdali bude pokračovat v herecké kariéře, odpověděl: „Jestliže budou příležitosti, určitě v tom budu pokračovat.“

adam_misik_4

Zdroj: Jakub Pavlovsky/Menstyle.cz

Zpěvákův program je skutečně nabitý. Nedávno byl jako host pozván do nové Talk Show Geni a Míši v kulturním prostoru La Fabrika. Udělal zajímavé gesto tím, že pozval 20 svých fanoušků, aby si tento večer užili s ním. Ti ho jaksepatří povzbuzovali a po show se s ním vyfotili a obejmuli.

Adam se na jaře příštího roku chystá do Spojených států. Není jednoduché sbalit se a odjet do cizí krajiny na delší dobu, už jen kvůli složitému procesu získání víza. „Za pokus dá člověk pouze peníze, které tam utratí,“ říká na to Mišík. Je mladý a má před sebou ještě celý život a i když je v České republice velmi rád, nechce se limitovat a bude se snažit udělat naší krajině dobré jméno. V Los Angeles bude navštěvovat střední školu. Fanoušci, nepanikařte, Adam bude do Česka pravidelně jezdit.

adam_misik_5

Zdroj: Jakub Pavlovsky/Menstyle.cz

Mnoho lidí říká, že Adam je dost hubený, ale podle mě je to pouze tím, že mu je teprve sedmnáct a chlapci v jeho věku takhle vypadají všichni. Každopádně má velký apetit. Když jsme se sešli kvůli rozhovoru v jedné z pražských cukráren, Adam si s chutí dal kus dortu, velkou porci zmrzliny a správně vychlazenou kofolu ve skleněné lahvi, kterou jsem ocenil i já. Zcela souhlasím s výběrem jeho nejoblíbenějšího jídla a pití. „Nejraději mám sushi, které v poslední době celkem často jím. A k pití si velmi rád dávám točenou kofolu.“

Chtěl jsem, aby mi Adam prozradil něco o sobě, o čem ještě nikde v médiích nemluvil. Jeho odpověď mě překvapila: „Málo lidí ví, že jsem od malička chodil na církevní školy. Vždycky od devíti ráno probíhaly mše, ale ty jsem často zatahoval.“

Mladý zpěvák pokřtil své debutové album Parfém v Lucerna Music Baru 25. října 2014.

A na závěr Adamův sen do budoucna: „Setrvat v tom, co dělám, mít to rád a zkusit, co to dá.“
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!