Adidas obul hráče na Mistrovství světa ve fotbale

Publikováno: 03.07.2014 18:43 | Jiří Hofbauer

Adidas obul hráče na Mistrovství světa ve fotbale

Značka Adidas představila oficiální kolekci obuvi pro FIFA Mistrovství světa ve fotbale 2014. Do fotbalových bitev zasáhnou hráči ve výrazných kopačkách, které v záplavě karnevalových a národních barev vyniknou jednoduchou černobílou kombinací. Ve speciální kolekci jsou zastoupeny všechny modely kopaček adidas, tedy adizero f50, predator, nitrocharge, 11pro a adizero f50 Messi. Na hřištích je obují například Lionel Messi, Dani Alves, Luis Suarez nebo Oscar dos Santos.

BattlePack_Group_PitchSide (2)

Zdroj: Adidas Press

Značka adidas nejkontrastnější barevnou kombinaci a každá kopačka je přesně z 50 % bílá a z 50 % černá. Tyto barvy zároveň reprezentují tradiční válečné malování původních obyvatel Brazílie a předesílají tak dění na hřištích mistrovství světa. Jediným barevným ozvláštněním jsou tři zlaté pruhy adidas symbolizující mistrovskou trofej a modrý pruh na kopačkách adizero f50 Messi, který odkazuje na národní barvy argentinského kanonýra.

1GROUP_Player_horizontal

Zdroj: Adidas Press

Černobílé kopačky kolekce adidas Battle Pack jsou dostupné v adidas Stores, ve vybraných značkových prodejnách adidas, ve specializovaných fotbalových obchodech a vybraných prodejnách sítí A3 Sport, Sportisimo a Intersport.adizero f50 Messi

Kopačky adizero f50 Messi využívají špičkové technologie hodné čtyřnásobného držitele Zlatého míče a s hmotností pouhých 165g jsou jedněmi z nejlehčích na trhu. Nejen tyto vlastnosti usnadňují Messimu útoky na soupeřovu bránu. Zvýšený 3D protiskluzový reliéf Dribbletex pro lepší kontakt s míčem za mokra i za sucha, konstrukce Sprintframe s novou konfigurací kolíků nabízející ideální stabilitu a přilnavá podešev Traxion, která umožňuje pohodlnou změnu rychlosti a směru, jsou jen některé z klíčových atributů těchto kopaček pro rychlé běžce.

adidas f50 Messi

Zdroj: Adidas Pressadizero f50

Kopačky adizero f50 jsou modelem určeným pro rychlé hráče, jako je Arjen Robben, Karim Benzema nebo Luis Suarez. Každý detail této boty byl navržen tak, aby hráči umožnil být na hřišti co nejrychlejší. Technologie Speedtraxion, neboli vylepšené rozmístění kolíků, usnadňuje akceleraci a změny směru a nový materiál Speedfoil v patní části, jehož základní vlastnosti, kterými jsou lehkost, měkkost a odolnost, slibují, že i ti dosud nejrychlejší hráči budou v Brazílii ještě rychlejší.

adidas f50

Zdroj: Adidas Presspredator LZ

Tyto kopačky jsou jako jediné z nové kolekce pro FIFA MS 2014 navrženy s bílými detaily na černém podkladu (zatímco ostatní mají bílý podklad s motivy v černé barvě) a jsou určené pro technické hráče, jako je například Oscar dos Santos, Mesut Özil a Fernando Torres. Pětice technických zón na svršku boty zaručuje perfektní kontrolu míče ve všech herních situacích a zvyšuje přesnost přihrávek i zakončení. Kopačky predator Lethal Zones dělají zhráčů skutečné mistry techniky.

adidas predator

Zdroj: Adidas Pressnitrocharge

Kopačky adidas nitrocharge s maximální návratností energie nazouvá například Dani Alves nebo Javi Martinez, tedy tzv. „motory týmu“, jež dokáží vyburcovat své týmy a bojují vždy naplno po celý zápas. Díky nejnovějším technologiím umožňují adidas nitrocharge neúnavným dříčům pracovat ještě efektivněji. Hlavní roli má unikátní, vysoce elastický pásek Energysling jdoucí přes nárt boty, který umožňuje rychlejší a jistější pohyby do stran, zatímco prvek Energypulse, podobný pružině, dodává extra dávku energie v odrazech a při sprintech.

adidas Nitrocharge

Zdroj: Adidas Press11pro

Komplexní hráči, jako jsou Philipp Lahm nebo Frank Lampard, se spoléhají na kopačky adidas 11pro, jejichž hlavní předností jsou komfort a prostor pro přirozený pohyb chodidla. Velmi lehká a jemná Taurus kůže nabízí vynikající cit pro míč a zaručuje, že se bota přizpůsobí chodidlu a dobře padne. Pohodlí zajišťuje také nová konstrukce podešve a paměťová pěna v přední části kopačky. Zdokonalené rozmístění kolíků pro lepší přilnavost a zrychlení je jen dalším z mnoha důvodů, proč 11pro je jasnou volbou všestranných hráčů.

adidas 11pro

Zdroj: Adidas Press
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!