Adidas představuje kopačky pro novou éru fotbalu

Publikováno: 02.06.2015 09:24 | Jiří Hofbauer

Dnešní fotbal zná pouze dva typy hráčů – ty, jež mají vše pod kontrolou, a ty, kteří si libují v chaosu. Tvůrce hry a nezkrotné dravce. Nejlepší manažeři, hráči i fotbaloví experti promluvili – fotbal se změnil.

„Je to kontrola nebo chaos. Máme hráče, kteří přemýšlí o tom, co tým potřebuje a co je pro něj a spoluhráče nejlepší. Takový hráč je inteligentní a má jasnou představu o tom, co jeho tým potřebuje udělat. Přebírá na sebe kontrolu nad zápasem,“ říká Pepa Guardioly, trenér fotbalistů Bayern Mnichov. „Pak zde máme hráče, kteří dělají chaos. Spoléhají na svůj instinkt a talent. Potřebují volnost, aby mohli předvést své umění. Mohou se zachovat úplně jakkoli a nemůžete nad nimi mít kontrolu. Nemůžete je zastavit.“

FW15_BALE_MOTION_03

Zdroj: Adidas

Každý úspěšný tým potřebuje hráče, kteří jej zodpovědně táhnou kupředu. Takové, jež proměňují trenérovy plány ve skutečnost a přináší řád do chaotické hry. Hráči, jako jsou Mesut Özil, James Rodríguez, Oscar, Manuel Neuer nebo Ivan Rakitić, stmelují jedny z nejlepších týmů na světě. Pro ně značka adidas vytvořila ACE15.

adidas ACE15; 5299Kč; B32857

Zdroj: Adidas

adidas ACE15, 5 299Kč

ACE15 jsou navrženy pro maximální kontrolu. Klíčovou inovací je 3D povrch CONTROL WEB, jehož tenká vrchní vrstva z neklouzavého EVA materiálu zlepšuje kontrolu míče při každém dotyku. Nový design rozmístění kolíků umožňuje kontrolu míče, jaká tu ještě nebyla. Povrch přední části kopačky je navíc vybaven NGS (Non-stop grip) úpravou, která zajišťuje perfektní kontrolu míče za jakéhokoli počasí. Hráči, kteří jsou strůjci celé show, mohou díky ACE15 na hřišti skutečně dominovat.

Některé hráče nebude mít nikdy pod kontrolou ani ten nejlepší trenér, natož soupeř. Právě oni jsou tou první jiskrou, která zažehne akci. Vymykají se pravidlům a řádu. Nejde je zaškatulkovat. Geniální momenty, které zvedají diváky ze sedadel, jsou jejich specialitou. Na světě není žádná obrana nebo taktika, jaká by je zkrotila. Tito hráči jsou odborníci na chaos. Thomas Müller, Gareth Bale, Luis Suárez, Karim Benzema a Álvaro Morata, jsou hráči, jejichž hru nelze předvídat. Zaútočí bez jakéhokoli varování. Pro ně značka adidas připravila X15.

adidas X15; 5299Kč; B32782

Zdroj: Adidas

adidas X15, 5 299Kč

X15 jsou smrtící zbraní určenou pro ty nejnebezpečnější hráče. Skvěle padnou díky kompresnímu kotníkovému límci TECHFIT COLLAR. Lehoučká konstrukce podešve X-CLAW zase nabízí vynikající stabilitu a záběr i na měkkém povrchu, pro nečekané a rychlé změny směru. Namáhaným chodidlům dodává podporu inovativní vrstva X-CAGE, která se pyšní vysokou pevností a zároveň flexibilitou díky speciálnímu roztříštěnému designu. Vrcholem je třívrstvý povrch X-SKIN pro vysoký komfort, ochranu a dech beroucí výkony v jakýchkoli podmínkách. X15 ničí konvence a zažitá pravidla stejně jako hráči, kteří je nosí.

Krejčí, Nedvěd a Lafata s novými kopačkami adidas X a ACE

Zdroj: Adidas

Ladislav Krejčí, Pavel Nedvěd a David Lafata s novými kopačkami adidas X a ACE

Premiéru si kopačky ACE15 a X15 odbydou během finále Ligy mistrů UEFA, v sobotu 6. června v Berlíně. Od 1. července budou dostupné v adidas Stores, ve vybraných značkových prodejnách adidas, ve specializovaných fotbalových obchodech, vybraných prodejnách sítí A3 Sport, Sportisimo a Intersport a na www.adidas.cz/fotbal.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!