Adidas Springblade: běh jako nikdy předtím

Publikováno: 11.08.2013 13:03 | Petr Hájek

Nejnovější běžecké boty od Adidas jsou vybavené řadou pružin, které nejenom dodávají na velmi unikátním a osobitém pocitu při nošení, ale hlavně a v první řadě, pomáhají při běhu.

adidas-springblade-running-shoes

Zdroj: Bornrich

Celkem zde najdete vespod na 32 speciálních polymerových pružin, které jsou vytvořeny tak, aby vám pomáhaly při běhu tím, že vás po došlápnutí tlačí jakoby dopředu. Boty prý díky tomu působí tak trochu jako by "plavaly na vodě".

adidas-springblades

Zdroj: Bornrich

Boty ale neposkytují jen neuvěřitelný běžecký zážitek, ale i vypadají inovativně až převratně. A osoba odpovědná za Adidas North America, Mikal Peveto k nim poznamenala: "Mají jeden z nejlepších poměrů vracení energie."

adidas

Zdroj: Bornrich

A co je vlastně unikátního na pružinách, které zde jistě byly již i tisíckrát předtím? Trik je hlavně v tom, že běžné boty s nimi tlačí běžce po dopadu zase nahoru, kdežto Adidas Springblade dopředu. To rovněž naznačuje, že jsou vhodné pouze pro sporty, kde jde o pohyb dopředu (běh, skok, ...) a nikoliv více směry (basket, fotbal, ...).

adidas-spring

Zdroj: Bornrich

Boty ze série Adidas Springblade na tom mají být perfektně i po stránce trvanlivosti a výdrže, slibují totiž, držet si svoje vlastnosti i po tisících uběhnutých kilometrech.

adidas-springblade

Zdroj: Bornrich

Co se týče dostupnosti, pak Adidas Springblade dostanete ještě letos v srpnu a to za ceny od přijatelných 180 USD.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!