Air Max Day přinesl nové VaporMax a manžestrové Air Maxy

Publikováno: 28.03.2017 13:32 | Lenka Mařanová

Celosvětové oslavy Air Max tenisek jsou u konce, ale s nimi přišel i očekávaný launch nového revolučního modelu Nike VaporMax, které jsou k dostání od 26. března.  Nike Air VaporMax, to je prostě chození po vzduchu: lehké a konzistentní odpružení pod nohama, které zároveň nabije energií.

cutmypic

Zdroj: Nike

 V roce 1987, kdy původní Nike Air Max debutovaly, šlo o první model, který ukázal velkou, viditelnou tlumicí jednotku Air, tzv. bublinu. V roce 1997 u modelu Air Max 97 designéři vyvinuli technologii, díky níž jednotka pokryla celé chodidlo. Následovaly další a další pokroky, až se dnes můžeme těšit z téměř 30letého dědictví Air Max a novinky Nike Air VaporMax, která díky nejnovějším inovacím tlumení po celé délce podrážky nabízí lehké, maximálně pohodlné a konzistentní odpružení.

Průlom přišel zásluhou nových technologií, které umožňují, aby jednotka VaporMax Air působila jako samostatná podrážka. Zatímco u předchozího modelu musely být jednotky Air izolovány sekundární pryžovou vrstvou pro ochranu a zlepšení trvanlivosti, u nového modelu inovace umožňují návrhářům začlenit vzduch a vnější vrstvu do jedné celostní jednotky VaporMax Air. A tam, kde předchozí jednotky musely být tvarované do nepružných strukturálních oblastí, ta nová může s elasticitou nezávisle udržet svou danou formu.

cutmsdfdypic

Zdroj: Nike

Předchozí inovace umožňují dodatečně integrovat vzduch do podrážky, ale ty nové díky extrémnějším geometriím dávají návrhářům příležitost dostat pod chodidla ještě větší množství vzduchu. Společně tyto možnosti zcela eliminují potřebu vkládat do boty tradiční pěnovou mezipodešev.

Nová mezipodešev dosahuje větší flexibility a odpružení, aniž by byla ohrožena struktura, při současném snížení hmotnosti a množství odpadu při výrobě. Navíc nabízí pocit, jako by vaše nohy byly v bavlnce, a díky lepší odezvě doslova vyrábí energii. Nike Air VaporMax kombinují jednotku Air po celé délce podrážky se svrškem Flyknit, čímž zaručují maximální oporu a nízkou hmotnost boty.

Na trhu také brzy uvidíme manžestrové Air Maxy, které byly zvoleny vítězem letošního Nike Vote Forward.

SEAN_FINAL_67580_2_preview

Zdroj: Nike
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!