Airbus ACJ319: létající koberec za $ 87 milionů

Publikováno: 06.03.2013 00:14 | Jiří Hofbauer

Luxusní Airbus A380 přezdívaný Létají palác má vážného konkurenta tryskáč Airbus ACJ319 pro miliardáře. Business class letoun, provozovaný VVIP charterovou společností Comlux, však není jen tak pro někoho. Vedení společnosti mluví označuje Airbus ACJ319 za novou dimenzi luxusu, která si svoje zákazníky najde nikoliv mezi milionáři ale miliardáři. Letoun se má stát na jejich cestách luxusnější kanceláří a útulnějším domovem zároveň. Hodně odvážné tvrzení.

8

Paluba airbusu zahrnuje komfortní pracovny, lounge, ložnice, koupelny i jídelna s velkým stolem. Hlavní lounge jsou pohovky a křesla v krémové kůži, pod nohami jemný koberec s vysokým chlupem pro maximální pohodlí.

14

Soukromá ložnice má velkou manželskou postel a trojmístnou sedačku a širokoúhlou televizi. Za ložnicí se skrývá další soukromá pracovna. Opulentní koupelna je zdobena zlatými kohoutky a sprchou.

Airbus ACJ319 je jednou z největších soukromých letadel současnosti. Do útrob letadla se pohodlně usadí až 19 cestující (bez posádky), avšak letadlo je spíše zamýšleno pro 8 cestujících. Kabina letadla má na výšku 2,25 m, široká je 3,7 m. V plné výbavě stojí letadlo $ 87 milionů.

1
2
3
4
5
6
7
9
10
11
12
13

Zdroj: SMH

Hodnocení článku:Komentáře

Jan Palach: oheň, který probudil lidi Jan Palach: oheň, který probudil lidi Změny nejsou jednorázové akce. Možná jejich akutní provedení, ale ony samotné jsou trvalým procesem. V roce 1969 hlas lidu nepřekonal... Předchozí článek Jak být fit až do cíle v životě i sportu Jak být fit až do cíle v životě i sportu Léčit. Slovo, které RNDr. Josef Šmarda pokládá za základ úspěchu světového zdravotnictví, a které přesto ve slovnících těch... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!