Tři kosmetické vychytávky na léto - Axe, Axe, Axe!

Publikováno: 11.07.2017 16:20 | Štěpán Molitor

Opakuje se to každé léto a v každém lifestyle magazínu. Dá se říct, že je to vedle hudebních festivalů další z letních klišé. Teploty jsou na úrovni prvního kruhu pekla a sluce pálí jako plamenomet (autor tohoto článku, podceniv sílu včerejšího slunečního záření, maže dnes spáleniny šestkrát denně panthenolem, skrývá svou rudou kůži pod volným tričkem s dlouhými rukávy a krk má ovázaný šátkem...) Ano, mluvíme o nepříjemnostech, co s naším tělem dělají letní teploty. A kromě rizika spálenin, kterým se dá elegantně vyhnout použitím opalovacího krému (příště na to budu myslet, přísahám!) se jedná i o pocení. Špatná zpráva pro sportovce – trénované tělo se začne potit podstatně rychleji, než špeky pecivála. Vzpomeňte si na legendární scénu z filmu Cesta Draka, kde proti sobě stojí Bruce Lee a Chuck Norris. Oba se začnou potit ještě během rozcvičky před finálovým soubojem. 

Louis-Vuitton-Spring-Summer-2013-Suit

Zdroj: Pinterest

Možností jak bojovat s pocením je celá řada. Jednou z nich je to vzdát, odstěhovat se na pustý ostrov a nechodit vůbec mezi lidi. I přes některé výhody tohoto postupu (které bychom všichni nesmírně ocenili třeba v den uzávěrky), jej zavrhujeme. Město by nám chybělo. 

Nebo si můžeme nechat aplikovat do podpaží (nebo jinam) botox proti pocení. Je to dobrá věc, která má ale dvě nevýhody. Je to velmi drahé (cena kolem 8-10.000 korun za jednu aplikaci) a nevydrží to věčně – od tří měsíců do půl roku.

Třetí a asi nejčastější možností je použití kosmetických zázraků. Nám se do rukou dostaly tři produkty od AXE – dva antiperspiranty a jedna vůně. Z dostupných značek kosmetiky jde o jednu z nejznámějších, tak se pojďme podívat, jak fungují. 

AXE URBAN CLEAN PROTECTION ve spreji

Sprejové antiperspiranty jsou nejběžnější variantou. Jejich výhodou je jednoduchá aplikace a opravdu nekonečný výběr. Axe hlásá, že poskytuje ochranu 48 hodin. Nu, to jsme nezkoušeli. Antiperspirant je ale celý den (náš den má cca 18 hodin) funkční pro běžné použití a zvládne bez problému i kondiční fitko. Na bílém tričku nezanechal stopy. Příjemným detailem je lock systém, kdy se sprej „odjistí“ efektním otočením závěru. To zabrání nechtěnému zmáčknutí spreje v tašce. Balení 150 ml je standartní a skladné. Vůně je příjemná, ale jedná se, jako u každého antiperspirantu, o dvoustrannou minci. Vůně je totiž natolik výrazná, že bude pravděpodobně kolidovat s jakoukoli letní svěží toaletní vodou. Naštěstí má Axe v portfoliu vůni ze stejné produktové řady a tak tento problém odpadá. Za cenu bezmála 90 korun jde ale o dobrý antiperspirant, který patří mezi lepší v dané kategorii. 

Axe_APA_urban

Zdroj: Archiv značky

AXE URBAN CLEAN PROTECTION jako pevný antiperspirant

Přiznávám to. K pevným antiperspirantům mám odjakživa velkou nedůvěru. Pamatuji prehistorické časy, kdy vám po aplikaci na kůži udělaly bílý film, který se při pohybu drolil a kousky té hmoty se zachytávaly na oblečení, kde páchaly nevratné škody. Fuj! Doba nicméně pokročila a i já se snažím vymýtit své předsudky. Pevné antiperspiranty mají jednu velkou výhodu – vydrží déle. Proto, i když se tento AXE prodává ve třetinovém balení oproti spreji, vydrží pevný antiperspirant o poznání delší dobu. Je také kompaktní, což z něj dělá ideální produkt do kosmetické tašky. Musím říct, že příjemně překvapil. Chrání stejně (možná i pocitově lépe) než jeho sourozenec ve spreji. A, co je příjemné, vůně je velmi decentní. Proto je možné kombinovat jej i s nějakou lehčí toaletní vodou a vůně se nebudou prát. Tento produkt je naším šampionem. 

AXE_50ml_Stick Urban

Zdroj: Archiv značky

AXE URBAN TOBACCO & AMBER 

Léto je obdobím cestování a festivalů. A, upřímně, občas je to dost punk. Brát si do stanového městečka, kde jediné, co nějak souvisí s hygienou je zahradní hadice a kýbl oblíbenou vůni od YSL/CREED/DIOR je poněkud, jak to říct,... Prostě je to blbost. To ale neznamená, že byste měli rezignovat na dobré mravy! Příjemně vonět není bonus, je to nutnost. Bez kompromisů. A přesně do tohoto prostředí – na fesťák nebo na dovolenou – se hodí tato vůně. Je poměrně silná a vydrží, takže se stačí navonět ráno a s sebou v batohu na túru ji tahat nemusíte. Prodává se v plechové nádobce, takže se v tašce nerozbije, jak to hrozí u každého skleněného flakonu a zároveň velikost 100 ml je dostatečně kompaktní. Vůně je poměrně sladká, ale přesto mužná. Na červený koberec ji asi nevezmete, ale jako každodenní basic je velmi příjemná.

axeurbm_dbor10_01__2

Zdroj: Archiv značky
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!