Alber Elbaz opouští Lanvin

Publikováno: 29.10.2015 19:08 | Jiří Hofbauer

Poslední dobou se nám tady rozmohl takový nešvar... Módní návrháři opouští své vysněné posty ve světových módních domech. Po Rafu Simonsovi, který minulý týden opustil post kreativního ředitele dámských kolekcí značky Dior, odchází Alber Elbaz po dlouhých 14 letech z čela Lanvin.

Elbaz, který zkušenosti sbíral zkušenosti u Guy Laroche a Yves Saint Laurent, svou poslední kolekci jaro/léto 2016 prezentoval 1. října v rámci pařížského týdne módy.

Alber-Elbaz_leaving_lanvin

Zdroj: Vogue

„Rád bych vyjádřil vděčnost všem, kteří se mnou posledních 14 let pracovali na obnovení značky Lanvin. Spolu se všemi lidmi v ateliéru jsme obnovili její lesk a vrátili ji na právoplatné místo mezi absolutní špičku mezi francouzskými módními domy,“ uvedl v oficiální tiskové zprávě Alber Elbaz.

Elbaz svým přístupem k módě vrátil do kurzu kultivovanosti, eleganci a lehkost, tedy atributy tolik typické pro pařížském stylu. Takže – kdo bude další?

Hodnocení článku:



Komentáře

Jan Palach: oheň, který probudil lidi Jan Palach: oheň, který probudil lidi Změny nejsou jednorázové akce. Možná jejich akutní provedení, ale ony samotné jsou trvalým procesem. V roce 1969 hlas lidu nepřekonal... Předchozí článek Na běh pro radost Maminy Run i Lejla Abbasová nebo Eva Decastelo Na běh pro radost Maminy Run i Lejla Abbasová nebo Eva Decastelo Letošního běhu pro radost maminy Run v rámci veletrhu Sport Life se v Brně zúčastní i Lejla Abbasová a moderátorka Eva Decastelo, které... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!