Alien vs. Predator: Evolution - Akce, jakou ještě mobily neviděly

Publikováno: 08.02.2013 13:30 | Petr Hájek
Stále výkonnější mobily a smartphony neznamenají pouze svižnější pracovní odezvu a rychleji zvládnuté běžné věci, ale v neposlední řadě také potenciál nabídnout svému majiteli hry neuvěřitelné kvality. Zrovna na platformy Android a iOS se nám blíží akce na motivy známé filmově herní ságy, která slibuje být matkou všech akcí.
2013-02-08-1

Zdroj: Fox Digital Entertainment

Za dílkem stojí firma Fox Digital Entertainment, jenž oficiálně potvrdila, že uvede na platformách Android a iOS hru Alien vs. Predator: Evolution, což doprovodila sadou informací, videem a v neposlední řadě i slibnými screenshoty.
2013-02-08-1

Zdroj: Fox Digital Entertainment

Ve hře se sice utkají jedni z největších nepřátel, jaké uhlíkový vesmír zná (Alien vs Predátor), ovšem lidstvo tentokrát nikdo nepřizval (tedy vlastně přizval, ale pouze jako terče...), což je tak trochu škoda, protože právě lidská civilizace dávala těmto hrám nádech větší uvěřitelnosti. Tvůrci se ale rozhodli takto a my s tím nic nenaděláme.
2013-02-08-1

Zdroj: Fox Digital Entertainment

Příběh hra nabízí takovýto: na vzdálené planetě probíhá krvavý spor mezi Predátořími klany, v jehož rámci si snaží podřezat krky členové Jungle Hunter Clanu a Super Predators. A právě druzí řečení využili proti prvním služeb Alienů, které trochu nezvládli, ti se utrhli ze řetězu a jak to asi dopadlo si můžete tipnout sami... A jak to ještě dopadne, určíte i vy sami!
2013-02-08-4

Zdroj: Fox Digital Entertainment

Hra tedy nabízí dvojici různých zkušeností, jednu za Alieny, další za Predátory. Budete se procházet po celkem 5 unikátních prostředích - Temple Arena, Marine Base, Alien Hive atd. Dobrým prvkem zde určitě je možnost upgradovat si postavu, zlepšovat jí parametry i dovednosti, takže nejde jen o bezduchou akci s anonymním tvorem. Herní engine Unity se zde taktéž předvádí jen v tom nejlepším světle. 
2013-02-08-1

Zdroj: Fox Digital Entertainment
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!