Alžbětínská doba ožila v brněnské opeře

Publikováno: 31.01.2014 10:18 | Michaela Lejsková

Zúčastnit se Plesu v opeře Brno 2014 znamená značně obohatit svůj kulturní a společenský život. Letošním tématem se stala Alžbětínská doba.

Clipboard08

Zdroj: Ples v Opeře Brno

 

Skvěle se bavila i hvězda letošního plesu Christopher Lambert, který do Brna přijel vůbec poprvé a byl z atmosféry doslova nadšen. „Ve Spojených státech amerických tradice plesů neexistuje, proto jsem rád, že si něco takového můžu užít,“ řekl Lambert, kterého při zahajovacím tanci doprovodila Jana Doleželová. Lambertova manželka, francouzská herečka Sophie Marceau, se totiž kvůli návštěvě u syna nemohla plesu zúčastnit.

Clipboard07

Jadran Šetlík s manželkou

 

Také ostatní hosté se bavili až do brzkého rána. Ostatně na tanečním parketu mohli lidé společně zaplesat nejen s Christopherem Lambertem, ale třeba také s Janem Třískou, ředitelem TV Barrandov Vladimírem Železným, modelkami Eliškou Bučkovou či Terezou Fajksovou nebo Janou Doleželovou. Ze Slovenska také dorazil producent Jaro Slávik či poslední federální Miss Silvia Lakatošová.

Clipboard05

Kristýna Štěpánková dorazila i v pokročilém stádiu těhotenství.

 

Kromě hlavního tanečního parketu v sále Mahenova divadla se spontánně vytvořil druhý taneční parket přímo ve foyer divadelní budovy, kde hrálo smyčcové kvarteto Adventure Strings. Úspěch slavila i novinka v programu pátého ročníku Plesu v opeře Brno 2014, kterou byl budoár vědmy. Na její věštby stáli hosté dokonce několikaminutovou frontu.

Clipboard04

Jana Doležalová otevírala ples tancem.

 

Pro ty, kteří mají rádi fakta a čísla, přidáváme ještě několik statistických údajů. Na grandiózní raut se spotřebovalo půl tuny potravin, které připravil kuchařský tým Hacienda Mexicana Catering a restaurace BUTCHER'S a Hotel Miura po vedením šéfkuchaře Michala Götha. Kromě nejrůznějších delikates slavily úspěch i líčka s čočkou nebo hovězí na čokoládě.

Clipboard03

Marek Eben 

 

Hosté rovněž vypili sto litrů šampaňského a více než tisíc litrů bílého a červeného vína. Obdiv si vysloužila také alchymistická kuchyně a propagátor molekulární mixologie Jakub Jurka. Ten si pro hosty plesu připravil kouzelné koktejly, které vznikají přeměnou z tekutého stavu do skupenství pevného. Lidé tak mohli vyzkoušet kupříkladu kouřící koktejly nebo nejrůznější alkoholické dortíky.

Andrea 2

Andrea Kalivodová ve slušivé robě od návrhářky Marie Zelené ve společnosti Christophera Lamberta.

 

Nedílnou součástí servisu pro hosty byl i limousine servis, který zajišťovala společnost CARTec motor Brno. Řidiči najezdili po Brně bezmála dva tisíce kilometrů, což je zhruba stejně jako je vzdálenost z Brna do španělské Barcelony.

Clipboard10

Andrea Kalivodová v jednom z modelů dobové přehlídky.

 

Ples v opeře Brno 2014 se konal již popáté, a to díky podpoře  významných partnerů, za níž velice děkujeme. Rovněž chceme poděkovat hostům, kteří Ples v opeře Brno 2014 navštívili a doufáme, že se dobře bavili. 

Clipboard012

Ondřej Havelka se svým seskupení Melody Makers

Clipboard052

Andrea Kalivodová zpívala árii Habanera z opery Carmen.

1555479_10152003064374342_1589828989_n

Drahomír Viktorín, Michaela Lejsková (model z dílny návrhářky Marie Zelené), Ivan šablatúra a Dita Brančíková)
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!