Aňa Geislerová chytá v žitě Polednici

Publikováno: 03.02.2016 20:44 | Jiří Hofbauer

Česká kinematografie přeje komediím a filmům připomínají okupaci, komunismus a totalitu. Docela i pohádky umíme. Co však v portfoliu českých filmařů chybí, jsou horory. Za případného krále českých hororů lze označit režiséra Juraje Herze, jehož snímky jako Spalovač mrtvol, Morgiana, Upír z Feratu nebo poslední T.M.A. patří k ikonickým snímků českého filmu. Posledním výraznějším českým hororovým snímkem byl horor v ukrajinské koprodukci natčoený Ghoul v režii Petra Jákla.

Letos v březnu přichází do kin snímek režiséra Jiřího Sádka s scénáristy Michala Samira s názvem Polednice. Matka, kterou hraje Aňa Geislerová, se s dcerou stěhuje do rodné vesnice svého muže, aby se zde pokusila o nový začátek. Kromě vlídného přijetí sousedů ji tu však čeká i setkání s místní podivínkou, ženou, která ve své pomatené mysli vleče tíhu vlastního dávného neštěstí.

Podle prvního traileru se bude jedna o kvalitní podívanou pro všechny nadšence hororového žánru. Opuštěný dům, depresivní malá holčička a vesnice, která má tajemství. Nebo co když nakonec bude všechno jinak? My se hodně těšíme!

Polednice / The Noonday Witch Trailer from Matej Chlupacek on Vimeo.

Hodnocení článku:Komentáře

Jan Palach: oheň, který probudil lidi Jan Palach: oheň, který probudil lidi Změny nejsou jednorázové akce. Možná jejich akutní provedení, ale ony samotné jsou trvalým procesem. V roce 1969 hlas lidu nepřekonal... Předchozí článek Jiří Kalfař představí svou kolekci na fashion weeku v Kyjevě Jiří Kalfař představí svou kolekci na fashion weeku v Kyjevě Český módní návrhář Jiří Kalfař bude prezentovat svou novou kolekci pro podzim/zima 2016/17 na prestižní události Mercedes-Benz... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!