Aňa Geislerová chytá v žitě Polednici

Publikováno: 03.02.2016 20:44 | Jiří Hofbauer

Česká kinematografie přeje komediím a filmům připomínají okupaci, komunismus a totalitu. Docela i pohádky umíme. Co však v portfoliu českých filmařů chybí, jsou horory. Za případného krále českých hororů lze označit režiséra Juraje Herze, jehož snímky jako Spalovač mrtvol, Morgiana, Upír z Feratu nebo poslední T.M.A. patří k ikonickým snímků českého filmu. Posledním výraznějším českým hororovým snímkem byl horor v ukrajinské koprodukci natčoený Ghoul v režii Petra Jákla.

Letos v březnu přichází do kin snímek režiséra Jiřího Sádka s scénáristy Michala Samira s názvem Polednice. Matka, kterou hraje Aňa Geislerová, se s dcerou stěhuje do rodné vesnice svého muže, aby se zde pokusila o nový začátek. Kromě vlídného přijetí sousedů ji tu však čeká i setkání s místní podivínkou, ženou, která ve své pomatené mysli vleče tíhu vlastního dávného neštěstí.

Podle prvního traileru se bude jedna o kvalitní podívanou pro všechny nadšence hororového žánru. Opuštěný dům, depresivní malá holčička a vesnice, která má tajemství. Nebo co když nakonec bude všechno jinak? My se hodně těšíme!

Polednice / The Noonday Witch Trailer from Matej Chlupacek on Vimeo.

Hodnocení článku:Komentáře

Univerzitní vlci aneb jak zvládnout zkouškové období Univerzitní vlci aneb jak zvládnout zkouškové období Dnes je kolikátého? CO?! To ale musí znamenat, že tu zkoušku mám... za tři dny. Tři dny. Tři! Zdroj: Arnaldo Anaya-Lucca/Tumblr Přesně... Předchozí článek Jiří Kalfař představí svou kolekci na fashion weeku v Kyjevě Jiří Kalfař představí svou kolekci na fashion weeku v Kyjevě Český módní návrhář Jiří Kalfař bude prezentovat svou novou kolekci pro podzim/zima 2016/17 na prestižní události Mercedes-Benz... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!