Angelina Jolie: Nikdy jsem si nemyslela, že budu šťastná

Publikováno: 03.06.2015 23:44 | Jiří Hofbauer, Václav F. Mensa

Odhadem zabila přes pět set lidí, použila více jak sto zbraní a řídila snad každý myslitelný dopravní prostředek včetně ponorky. Snad krom raketoplánu. Pracovala pro několik tajných státních organizací, byla starověkou královnou a dokonce i rybou. K tomu zvládá vychovávat šest dětí, vede filantropické organizace, je nejvíce sexy ženou na planetě a při svých 169 centimetrech jednou z nejvýraznějších hereček současného stříbrného plátna, která právě dnes slaví 40. narozeniny.

„Myslím, že ve skutečnosti člověk nemusí být tak destruktivní a vzpurný. Spíše je potřeba, aby našel hlas, který mu otevře zdi kolem něj. Smyslem života je být svobodný. A jakmile vás někdo začne utlačovat, tak se začnete vzpouzet těmhle omezením. To na první pohled může působit zvláštně, ale vy se jen snažíte zjistit, kdo vlastně jste,“ vysvětluje Angelina. „A někdy se tak prostě musíte vzdát toho, na co jste zvyklí a opustit zónu bezpečí.“

angelina_13

Zdroj: Hedi Slimane for Elle/Tumblr

Angelina Jolie je dcerou brilantního herce Johna Voighta a Marcheline Bertrand. Kvůli rodičům studovala herectví na Lee Strasberg Theather Institute, ale studium na nějaký čas přerušila, když se rozhodla být ředitelkou pohřebního ústavu. Vrátila se do školy a už v šestnácti byla jednou z žádaných modelek. Fotila v New Yorku, LA a skrze modeling se dostala do videoklipů takových legend jako třeba Rolling Stones. Následovala víc než bouřlivá etapa jejího života.

„Nikdy jsem si nemyslela, že budu mít děti. Nikdy jsem si nemyslela, že budu skutečně zamilovaná. Nikdy by mě nenapadlo, že potkám toho pravého člověka,“ říká Angelina. „Víte, když pocházíte z nefunkční rodiny, tak... Přijmete, že některé věci, se dějí jen v pohádkách. A ve skutečném životě je už nehledáte.“

angelina_1

Zdroj: Hedi Slimane for Elle/Tumblr

Její první manžel byl Jonny Lee Miller. Na svatbě byla oblečená v černém a jméno manžela měla na hrudi napsané krví. Její druhý manžel byl herec Billy Bob Thorton. Následovalo i několik vztahů se ženami, avšak během natáčení filmu Mr. and Mrs. Smith potkala Brada Pitta a zrodil se nejznámější pár Hollywoodu.

„Dáte se s někým dohromady a jste dva jedinci, kteří se navzájem inspirují, jsou si vzájemnou výzvou, doplňují se navzájem a přitom se dokážou sebou navzájem nechat naprosto bláznivě unést. Po všech těch letech, už máme příběh a když jste s někým tak dlouho, tak vás velice skutečné, hluboké přátelství, plné pohody a velice hluboké lásky a to jen díky tomu, že k sobě máme tak blízko.“

angelina_3

Zdroj: Hedi Slimane for Elle/Tumblr

Skoro nikdo neví, že jako teenager byla zamilovaná do Pana Spocka ze seriálu Star Trek, sbírá nože, meče a první vydání knih. Ve svých filmech dělá osmdesát procent veškerých efektů a triků sama. Také je asi jediná herečka v Los Angeles, která nemá PR tým. O to, jak vypadá v médiích se stará sama. Je také licencovaný pilot a vlastní stíhačku Cirrus SR22.

Angelina je jednou z nejplacenějších hereček vůbec. Fotku svých prvních dvojčat prodali s Bradem magazínu People za čtrnáct milionů dolarů. Za kampaň pro Louis Vuitton dostala deset. Když byl připravován film Gravity, role byla nabídnuta primárně jí. Angelina si ale řekla o dvacet milionů dolarů (což byla třetina rozpočtu).

angelina_8

Zdroj: Hedi Slimane for Elle/Tumblr

Angelina je aktivní nejen v oblasti charity ale i mezinárodní politiky. Letos v dubnu otevřeně kritizovala před Radou bezpečnosti OSN Evropskou unii kvůli uprchlíkům.

„Je odporné vidět, jak se tisíce uprchlíků topí před prahem nejbohatšího kontinentu světa,“ řekla Angelina před Radou bezpečnosti OSN v New Yorku. Nerozhodnost, váhavost a nezájem pomoci vytkla Angelina Radě a vyzvala ji, aby byla jednotná a pevná ve svých rozhodnutích. „Nemůžeme se dívat na Sýrií a hrůzu, která stoupá z popela nerozhodnosti, aniž by nám šlo na mysl, že toto je nejhlubší bod neschopnosti světa chránit a hájit nevinné,“ dodala Angelina.

Do dějin vstoupila i jako žena, která veřejně mluví o rakovině a nebránila se podstoupit několik radikálních operací. V roce 2013 lékaři po vyšetření odhalili že Angelině hrozí 87% pravděpodobnost rakoviny prsu. Ještě ten rok se rozhodla pro oboustrannou mastektomií, tedy odstraněním mléčných žláz. Spousta lidí tento krok nepochopila a čekala, že se Angelina premiéře filmu Den Z, kde hrál hlavní roli Brad Pitt, objeví... plochá jako prkno. Ona ale všechny překvapila sebevědomým hrudníkem.

angelina_4

Zdroj: Hedi Slimane for Elle/Tumblr

„Poté, co jsem měl tu čest být svědkem tohoto rozhodnutí, považuji krok Angie stejně jako mnoha jiných žen v její situaci za naprosto heroický,“ řekl Brad Pitt v rozhovoru pro vydání britského večerníku Evening Standard.

Začátkem letošního roku další lékařské testy odhalily v oblasti vaječníků zánětlivá ložiska. I když se ukázalo, že se nejdená o rakovinu, Angeli se rozhodla k definitivnímu vaječníků a vejcovodů.

„Vím, že mé děti nebudou muset nikdy říkat, že jejich matka zemřela na rakovinu vaječníků,“ říká hrdě Angelina.

Podle Světové zdravotnické organizace ročně na rakovinu prsu zemře 458 tisíc osob.

angelina_6

Zdroj: Hedi Slimane for Elle/Tumblr
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!