Angelina Jolie: žena skutečných životních rolí

Publikováno: 28.05.2014 20:09 | Václav F. Mensa

Odhadem zabila přes pět set lidí, použila více jak sto zbraní a řídila snad každý myslitelný dopravní prostředek včetně ponorky. Snad krom raketoplánu. Pracovala pro několik tajných státních organizací, byla starověkou královnou a dokonce i rybou. K tomu zvládá vychovávat šest dětí, vede filantropické organizace, je nejvíce sexy ženou na planetě a za pár dní se objeví v pravděpodobně nejočekávanějším filmu tohoto roku, Maleficent, kde ztvárnila roli legendární disneyovské královny.

angelina_jolie_1

Zdroj: Angelina Jolie by Hedi Slimane for Elle US June 2014

Angelina Jolie je dcerou brilantního herce Johna Voighta a Marcheline Bertrand. Kvůli rodičům studovala herectví na Lee Strasberg Theather Institute, ale studium na nějaký čas přerušila, když se rozhodla být ředitelkou pohřebního ústavu. Vrátila se do školy a už v šestnácti byla jednou z žádaných modelek. Fotila v New Yorku, LA a skrze modeling se dostala do videoklipů takových legend jako třeba Rolling Stones.

angelina_jolie_3

Zdroj: Angelina Jolie by Hedi Slimane for Elle US June 2014

Její první manžel byl Jonny Lee Miller. Na svatbě byla oblečená v černém a jméno manžela měla na hrudi napsané krví. Její druhý manžel byl herec Billy Bob Thorton. Následovalo i několik vztahů se ženami, avšak během natáčení filmu Mr. and Mrs. Smith potkala Brada Pitta a zrodil se nejznámější pár Hollywoodu.

Angelina Jolie ve filmu Alexandr Veliký

angelina_jolie_7

Zdroj: moviepilot.de

Angelina Jolie s Bradem Pittem ve filmu Pan a paní Smithovi

angelina_jolie_6

Zdroj: movpins.com

Skoro nikdo neví, že jako teenager byla zamilovaná do Pana Spocka ze seriálu Star Trek, sbírá nože, meče a první vydání knih. Ve svých filmech dělá osmdesát procent veškerých efektů a triků sama. Také je asi jediná herečka v Los Angeles, která nemá PR tým. O to, jak vypadá v médiích se stará sama. Je také licencovaný pilot a vlastní stíhačku Cirrus SR22.

angelina_jolie_8

Zdroj: Vogue US

Angelina je jednou z nejplacenějších hereček vůbec. Fotku svých prvních dvojčat prodali s Bradem magazínu People za čtrnáct milionů dolarů. Za kampaň pro Louis Vuitton dostala deset. Když byl připravován film Gravity, role byla nabídnuta primárně jí. Angelina si ale řekla o dvacet milionů dolarů (což byla třetina rozpočtu).

Angelina Jolie v kampani pro Louis Vuitton

angelina_jolie_10

Zdroj: Louis Vuitton

Ano, někdo tedy může říci, že je chamtivá a namyšlená. Když ale vezmeme v úvahu, že čtyřicet procent všech svých příjmů dává na charitativní organizace (Brad dělá to samé a ve výsledku to jsou stovky milionů na pomoc potřebným), měla by dostávat honoráře ještě větší.

angelina_jolie_11

Zdroj: United Nations High Commissioner for Refugees (UNHCR)

angelina_jolie_12

Zdroj: United Nations High Commissioner for Refugees (UNHCR)

angelina_jolie_13

Zdroj: United Nations High Commissioner for Refugees (UNHCR)

Tento víkend se Angelina objeví jako zlá královna, co proklela Růženku a rozhodně to bude stát za to.

angelina_jolie_14

Zdroj: d.ibtimes.co.uk

angelina_jolie_9

Zdroj: d.ibtimes.co.uk
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!