Anna Wintour: diktátor stylu

Publikováno: 27.02.2013 16:57 | Václav F. Mensa

Co máte právě na sobě? S téměř stoprocentní jistotou mohu říci, že právě ten oděv, možná oklikami přesto dorazil od velké šéfové módního světa. Veškeré módní trendy se totiž netvoří v designérských ateliérech či dílnách. Veškeré trendy se vybírají v prosklené kanceláři v New Yorku už dvacet let.

Anna Wintour, šéfredaktorka amerického časopisu Vogue je bez kompromisu tou nejdůležitější osobou na módním poli.

4

To ona odsouhlasí návrhářům kolekci, ta je pak kopírována dalšími, proběhne "inspirace" barvami a střihy a odtud se dostane snad do všech obchodů všech značek.

Sama Anna je jasný důkaz, že pokud zvládáte to, co chcete dělat, vzdělání je druhořadá záležitost. Nikdy nedokončila střední školu. Koluje o tom příběh, ve kterém mladá Anna předpověděla minisukně a zkrátila si povinnou uniformu. Učitelka ji roztrhala před celou třídou. To byl poslední akademický den, který prožila.

Následovaly rozdílné práce v obchodech s oblečením, kde sbírala kontakty. Ty využila v práci pro lifestylové časopisy, ve kterých se s ostrými lokty drala po žebříčku vzhůru.

Nastoupila v britské edici Vogue kde byla veleúspěšná a následně byla přeřazena do americké mutace.

S postupem let si vybudovala pověst nemilosrdné, chladné, kruté avšak silně profesionální. Byly o ní napsány tisíce článků, natočeny dva filmy a vydány knihy. A i přese všechny "špatné" vlastnosti které evidentně má, zůstává na vrcholu.

Nukleární Anna nebo Cruella de Wintour jak je milujícími zvána vládne módě a i když třeba nechcete, nosíte to, co ona odsouhlasila.

2

Zdroj: Vogue

5

Zdroj: Mark Drew

6

Zdroj: Giack-It
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!