Anna Wintour míří na starý kontinent

Publikováno: 05.12.2012 10:31 | Jiří Hofbauer, Václav F. Mensa

Anna Wintour, šéfredaktorka amerického Vogue, si skutečně může gratulovat. Prezident Barack Obama zvažuje její nominaci na místo velvyslankyně ve Spojeném království nebo Francii (bloomberg.com). I když Megan Salt, mluvčí Vogue, informaci popírá, faktem je, že Wintour o tuto pozici již v minulosti zájem projevila.

Wintour zvyklá na tvrdý boj ani tady nebude mít lehkou konkurenci. Do boje o místo velvyslance s ní má jít Matthew Barzun, bývalý velvyslanec ve Švédsku a šéf financování Obamovy prezidentské kampaně. Oba s jejich příspěvky ve výši $500,000 patří mezi jeho největší sponzory předvolební kampaně. O pařížskou pozici se rovněž uchází Marc Lasry, generální ředitel Avenue Capital Management a sponzor amerických demokratických kandidátů.

1

Zdroj: Glam.co.uk

Nabízí se otázka, zda žena ze světa módy uspěje na bitevním poli zahraniční politiky. Pokud je skutečně pravda to co se říká, že se co do rychlosti uvažování a neústupnosti ve svých názorech chová spíše jako muž než žena je k vedoucí pozici skutečně zrozená. Přesto si nemohu odpustit poznámku, že rozhodování o tom, na kterou stránku příjde Dior a jestli je nutné něco znovu přefotit je o dost jiné, než zastávat pozici velvyslance. Nevím, jak by si Wintour vedla v situacích jako bylo pondělní jednání americké ministryně zahraničních věcí Hillary Clinton s českými politiky o dostavbě Temelínu.

Nile Gardiner z britského The Telegraph ostře odsoudil udělování takto vysokých postů lidem jako je Anna Wintour za to, že finančními prostředky podpořili prezidentskou kampaň. Annu Wintour přitom považuje za "neobyčejně nevhodnodnou" kandidátku na velvyslankyni a její kvalifici hodnotí jako "žalostně nedostačující."

Podobný názor zastávají i LA Times. Tam celou věc ironizují, a navrhují do politiky posadit byznysmeny a každého gramotného majitele fotbalového klubu.

Možná, že až Anna Wintour bude reportovat antimuslimské nepokoje v Paříži vyzkouší svou vlastní medicínu "I'm still learning about all this stufff". Alespoň bude blíž světové mekce módy....

Hodnocení článku:Komentáře

Hudba, puls, trénink Hudba, puls, trénink Někteří tvrdí, že při cvičení se máte soustředit na samotný pohyb, dýchaní a správné tempo a nenechat se ničím rozptylovat.... Předchozí článek Jak být fit až do cíle v životě i sportu Jak být fit až do cíle v životě i sportu Léčit. Slovo, které RNDr. Josef Šmarda pokládá za základ úspěchu světového zdravotnictví, a které přesto ve slovnících těch... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!