Aparát z filmu Expendables II prodán v dražbě

Publikováno: 13.04.2013 12:22 | Petr Hájek

Jedna z největších akčních hollywoodských ikon, Sylvester Stallone, prodal fotoaparát Leica M9 z filmu Expendables II za 7100 USD. To sice stále dělá tento kousek levnějším z modelů, jenž nabízí Leica ve své nabídce, musí se však nechat, že to již na věky bude sběratelský unikát a velká vzácnost.

sylvester_stallone_with_leica_m9_camera_2tl4k

Zdroj: Bornrich

K prodeji došlo skrze známou internetovou aukční službu eBay. Samozřejmě, že aparát nebyl prodán jen tak v pytlíku od svačiny, ale s bohatým příslušenstvím: akumulátory, nabíječka, poutko, pouzdro, optika 35 mm f/2.5 Summarit Lens a nechybí ani DVD s filmem a podpis svalovce osobně.

the_leica_m9_camera_inhqb

Zdroj: Bornrich

S ohledem na proslulost obou věcí se trochu divíme, že cena nebyla vyšší, možná nám rovněž i do filmové branže dorazila krize, popřípadě se celá akce nijak moc neproklamovala v médiích.

Aparát ve filmu Expandables II byl použit pouze jednou a okamžitě vrácen do ateliérů, takže se určitě nejedná o žádnou obouchanou rekvizitu.

the_leica_m9_camera_with_stallones_autograph_zbodc

Zdroj: Bornrich

Kdybychom se podívali na technickou stránku jeho schopností, pak je to CCD snímačem vybavený model s rozlišením 18 Mpix schopný fotit v plném 35 mm rozlišení. Dostal nicméně od svých digitálních sudiček do vínku i 2,5" displej a další obvyklé funkce - ISO citlivost, vyvážení bílé, míra komprese dat, rozlišení, korekce expozice a bracketing.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!