Apokalyptická stylovka The Walking Dead Bike

Publikováno: 14.04.2015 20:08 | Jakub Matulík

Zombíci a další zrůdičky jsou jedna jedna část amerického postapokalyptického seriál The Walking Dead. Poslední dobou se v něm ale objevuje i spousta zajímavých strojů. A především ten, který říká pane Darylu Dixonovi. Tento drsný frajer, si oblíbil motorky. A jelikož je veliký drsňák, potřebuje i drsnou motorku.

1426510400-wi14163

Zdroj: Classified Moto

Producenti seriálu rozhodli požádat o spolupráci firmu Classifield Motors, aby postavila motorky pro tohoto badass frajera. Producentům nestačila jedna, ale chtěli rovnou dvě stejné. Producenti měli zajímavé požadavky. Chtěli totiž motorku, která nejen že bude skvěle vypadat, ale také musí výborně fungovat. Tedy žádný statický prototyp, ale skutečně pohyblivý stroj. Což je zajímavé, protože většina motorek použitých ve filmech a seriálech jsou pouze nefunkční atrapy.

141003_CM6741_frontangle

Zdroj: Classified Moto

141003_CM6855_rearangle

Zdroj: Classified Moto

141003_CM6879_profile

Zdroj: Classified Moto

Frajeři z Classifield Motors se rozhodli, že postaví vlastně postapo cafe racera, jelikož v dnešní době tento pozérsky styl hodně letí. Proto si vzali jako základ skvělou Honda CB750 Nighthawk z roku 1992. Ale vlastně jen torzo. Předělali tedy kompletně přední část motorky. Místo klasické vidlice se na motorce objevily obracené, které si konstruktéři z Classifield Motors propůjčili z Yamaha YZF-R6, včetně předního kola a brzdy.

141003_CM6697

Zdroj: Classified Moto

141003_CM6617

Zdroj: Classified Moto

Zadek byl taktéž přepracován. I když na první pohled je vidět, že bylo použito klasické zadní kolo včetně nepředělané zadní kyvné vidlice, něco jako kdyby přebývalo. Ano, kvůli zlepšení jízdních vlastností se na motorce objevil pár progresivních zadních tlumičů. Obě postavené motorky nepoužívají klasické silniční obutí, ale terénní Kendu Big Block, která ne že jen dobře vypadá ale navíc i dobře funguje.

WI14346

Zdroj: Classified Moto

WI14431

Zdroj: Classified Moto

WI14428

Zdroj: Classified Moto

WI14230

Zdroj: Classified Moto

Dále byla motorka kompletně odstrojena. Například místo běžné baterky pod sedlem, je zde li-ion akumulátor, který nezabírá tolik místa. Díky tomu se pod sedlo mohla strčit klasická vojenská brašna, která tam dokonale sedí. Za sedadlem je přidaný držák na Darylovu oblíbenou kuši. Motorka je nalakována do oldschool opotřebovaného stylu, který vypadá brutálně dobře. Nejdéle trvalo právě lakování ala opotřebovaný styl. Poprvé se tento stroj objeví v šesté sérii, která strartuje na podzim letošního roku...
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!