Apple odhalil kompletně cylindrický Mac Pro

Publikováno: 13.06.2013 12:53 | Petr Hájek

Během uplynulých let si firma Apple zkusila docela dost odvážných designů. Vzpomeňme třeba Power Mac G4 Cube z roku 2000, plochý iMac v roce 2001 a ani dnes nám Apple nenaznačuje, že by se nějak extra bál designových inovací, protože nový Mac Pro inovací skutečně je.

mcpro987afsf

Zdroj: Apple

Pouzdra zařízení ze série Mac Pro se nám nijak radikálně nezměnila, malý momentík... Ano... Od roku 2006, kdy byl tento model poprvé uveden. Takže po celou tu dobu se Apple, zdá se, spokojil s designem tradičním, což platilo až do včerejška.

Nová verze vypadá jako černě lakovaná střela z nějaké futuristické zbraně. Přitom má zařízení zhruba jen polovinu výšky proti svým předchůdcům - 9,9" přesně. Pokud jde o objem, zabírá nová verze jen 1/8 z toho, co staré typy.

Zařízení má duální GPU, procesor Xeon, rozhraní Thunderbolt 2, PCIe flash-disk a extra rychlou ECC paměť, tedy sestava, která si poradí s mnoha věcmi, včetně třeba práce s 4K videem. Model je totiž více jak 2,5x rychlejší, nežli jeho poslední verze.

Aby design jemně podtrhla, rozhodla se firma Apple okořenit dojem z kastle navíc ještě řadou drobných modrých LED. Mimochodem, o datu uvedení nového Macu Pro, ani o jeho ceně, nepadlo slova, nicméně Apple naznačil, že to rozhodně zamýšlí provést ještě letos.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!