Firma Apple si prý v Rusku zaregistrovala značku iWatch

Publikováno: 06.06.2013 12:11 | Petr Hájek

Jestli bylo pro Stevea Jobse něco opravdu typické, pak to, že poslední léta skoro nedával rozhovory, ale prakticky vše pro veřejnost si nechával až na akce Apple. Jeho následníka (Tim Cook) trh sice tlačí do trochu větší sdílnosti, nicméně i navzdory této jeho relativní expozici davům, ani Cook se nikdy nevyjadřoval na téma Apple SmartWatch či také iWatch.

iwtchconcpi78asfklj96MM

Zdroj: Dvice

Vypadá to, že všechny ty pokerové obličeje, tajnůstkaření, "no comment" a mlčení nakonec k ničemu nebylo, protože se na veřejnost (jednomu se chce skoro jedovatě dodat "jako obvykle") informace stejně dostala, ale nikoliv od Apple, ale z trochu nečekaných končin.

Jde o to, že se po internetu začíná šířit fáma, že si společnost Apple zaregistrovala v Rusku značku iWatch. Sdělila to ruská Izvěstija a doplnila ještě k věci jedním dechem, že se příslušná žádost Apple týká i dalších "počítačů a jejich periferií".

To pravda být může, ale také nemusí, jelikož je dnes běžné nejen u Apple, registrovat si značky produktů a jména přes jiné firmy, aby hned nedošlo k jejich velkolepému odhalení. Shrnuto a podtrženo, je to za ty měsíce fám a dohadů i přesto stále asi ta nejhmatatelnější věc, jenž potvrzuje, že to Apple opravdu myslí s iWatch vážně.

Ohledně tajemné registrace v Rusku není známo mnoho dalšího. Nepodařilo se naneštěstí ani vypátrat, zda je to skutečně od Apple a jestli firma vůbec pracuje na nějakých chytrých hodinkách. Musí se ale určitě nechat, že za aktuální tržní situace by to pro ni byl asi ten nejlogičtější krok...
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!