Apple ukáže nový iPhone. Investoři už skupují akcie

Publikováno: 07.08.2014 18:33 | Jiří Hofbauer

Za života Steva Jobse platilo, že cokoliv co uniklo před oficiální prezentací nových produktů, bylo jasným opakem toho, co skutečně přijde. Pak nastal den D a všem padla brada. Jenže doba pokročila, konkurence přitvrdila a společnost pozměnila vedení. Podle interního zdroje z Apple Inc. (AAPL) 9.září 2014 společnost skutečně představí již šestou generace iPhone s větším displejem.

Člověk přímo z kalifornského ústředí v Cupertino potvrdil, že Apple chystá dva nové modely iPhone 6 s displeji o velikosti 4,7 a 5,5 palců. iPhone s větším displejem je napjatě očekáván. Podle analytiků by Apple mohl zažít vůbec nejlepší rok ve své historii. Ostatně investoři už pilně kupují akcie. Prodej akcií Apple vyletěl o 18%. Otázkou však zůstává nakolik se zaručené zprávě, kterou přinesl zdroj z ústředí Apple, dá věřit.

Pravdou je, že Samsung Electronics Co., HTC a dalším značkám, které zavedly velké displeje u smartphonů, se rapidně zvýšil podíl na trhu prodejnosti. To platí zejména na asijských trzích, kde jsou velké displeje velice žádané.

Je to vlastně na rok přesně, co Apple znovu slibuje přijít s něčím převratným. Loni 10.září to měl být dostupnější iPhone. Smartphone od Apple pro masy. Bylo to víc než zklamání a pro Apple krok vedle. Na trh se dostal iPhone 5C. Ve výsledku telefon s designem předcházející generace a jen o několik tisícovek levnější než novinkový iPhone 5S. Navíc obalený v plastu. Tvůrci zdůrazňovali jeho inovativnost, barevnost a kolik zábavy si s ním užijete. Jenže pravdou je, že komu přišlo moc dát 18 tisíc za krásný iPhone v kovovém těle, těžko v kapse hledal zbytečných 16 tisíc na o poznání méně elegantní plastovou verzi. Jak s trhem pohne novinka z rodiny Apple zjistíme už 9.září.

Jedna z řady vizualizacích iPhone 6, které kolují na internetu.

iphone-6-3

Zdroj: media.idownloadblog.com

Zprávu uvedl Bloomberg.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!