Archos chystá trojici Androidích smartphonů a 11,6" tablet

Publikováno: 15.02.2013 22:39 | Petr Hájek

Známý tvůrce cenově zajímavých a přesto ne zcela zbytečných tabletů a multimediálních přehrávačů, firma Archos, dle nejnovějších fám chystá nějaké technické novinky. A pakliže se jim rozhodneme věřit, o co jde?

2013-02-16-1

Zdroj: Archos

Archos plánuje uvést další trio smartphonů a jeden tablet na již tak přecpaný trh. V budgetové sféře je díky stále levnější a stále početnější konkurenci přirozeně stále těžší i to, najít si svůj kousíček místa na slunci. Jelikož se do toho všeho ale prodejci stále pouštějí, je zřejmé, že se jim to prostě musí vyplácet.

Ani Archos nepodceňuje kvalitní diverzifikaci svého portfolia, takže není žádným překvapením, že si u něj mohou vybrat příznivci doslova všech displejových velikostí. A čím nás hodlá tato francouzská firma ohromit dnes?

Dle francouzského bloggera Pierre Lecourta, jenž má patrně k dispozici jisté zvláštní údaje od některého pracovníka Archosu, máme se od něj brzy dočkat trojice smartphonů (Archos Carbon 35, Platinum 48 a Titanium 52). Jak jste jistě již sami správně odhadli, toto číselné označení bude evokovat úhlopříčku, jakou najdete u jejich displeje - tj. půjde o 3,5", 4,8" a 5,2".

Carbon 35 bude podle všeho nejméně atraktivní kus, každopádně cena sotva 90 EUR by mu jistě mohla pomoci získat pár fandů. Vedle pouze HVGA displeje nabídne tento přístroj z nejnižší řady taktéž ještě single-core procesor, 512 MB RAM a 512 MB flashového úložiště.

To Archos 48 Platinum bude stát trochu více - 249 EUR. To je skok proti 90 EURům naoko poměrně značný, avšak parametry ho jistě ospravedlňují: slibuje totiž HD displej a quad-core 1,7 GHz MediaTek MTK6589 procesor. A kdybychom měli prohodit též pár slov i na adresu Archosu 52 Titanium, Lecourt sdělil, že tento model bude mít rozlišení WVGA (tedy 800 x 480 pixelů) a dual-core procesor taktovaný na 1,2 GHz, jeho cena je však dosud ještě neznámá.

Tak, to bychom měli trio nových chytrých telefonů a nyní se konečně můžeme odebrat k nejšťavnatější části novinky, jíž je bezesporu 11,6" tablet s názvem téměř šlechtickým - Archos 116 Platinum. Ten by měl dostat do výbavy hi-res displej, quad-core 1,2 GHz Cortex A9 procesor, 2 GB RAM, 8 GB flashe a Jelly Bean. Tablet by měl stát 465 USD.

Prozatím je vše řečené ještě ve stádiu fám, takže do potvrzení zatím raději ještě na nic nesázejme na 100 %...

3

Zdroj: Archos
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!