Arogance: znaménko na kráse moci?

Publikováno: 13.02.2013 10:57 | Václav F. Mensa

Lidé milují peníze. Mohou tvrdit opak ale lžou svému okolí a sami sobě. Já se nikdy netajil tím, že mám rád peníze a luxus. Že se rád obklopím věcmi které jsou krásné a vzácné. To je moje věc, kterou hrdě přiznám a nestydím se za ni.

Každý se rád přizná k něčemu jinému. Někomu nedělá problém přiznat, že rád jí těžká jídla, někdo se přiznává k oblibě sexu. Jednoduše, každý má něco.

Dnes ráno jsem stál v koupelně a po včerejší společensky únavné noci jsem osvěžoval svou tvář krémem La mer. Z televize, která je ráno puštěna spíše jako kulisa jsem zaslechl Moravcův hlas. V ten okamžik se mi vybavila tvář našeho budoucího prezidenta a jeho nepěkné narážky právě k panu Moravcovi. A vzhledem k tomu, že tohoto úspěšného moderátora respektuji, mezi obočím se mi udělala známka nesouhlasu.

Každý člověk se mnohem hrději přizná k tomu, co mu není příjemné. Mě není příjemná arogance. Arogance a egoistické vystupování. V jistých mezích to možné je, avšak, obávám se, že jsem ještě nepoznal člověka, který by si opravdu mohl dovolit býti arogantním. A pokud by si to někdo dovolit mohl, nedělá to protože to nepovažuje za jakkoliv přínosné. S tím je spojena inteligence.

Prezidenta jsme si zvolili a až s postupem času uvidíme, jak velká chyba či výhra to byla. Nezbývá než respektovat názor českého lidu.

Prozatím ale vím, že mnohem větší dojem než politická snaha, vzdělání a nezpochybnitelný intelekt na mě dělá jeho arogantní jednání s ostatními. A dojem myšleno v negativním slova smyslu. Osobně čekám útoky vojsk hned po první politické návštěvě kohokoliv odkudkoliv.

Jak by se asi tvářila Královna Alžběta, slyšíce větu "Popelníček by nebyl, Betty?"

Jak by se tvářil Hollande kdyby mu bylo řečeno, že i "při jeho vzdělání" se to pokusí Pan prezident vysvětlit?

Lifestylovým magazínům je často vyčítáno, že se dostatečně nevěnují různorodým tématům...Vyčítá někdo Mladé Frontě že se nevěnuje kravatám? Ale to už je jiné téma. Když jsme u stylu, pan Klaus se částečně naučil jak působit vybraně. A já, jako člověk zabývající se módou a stylem doufám a modlím se, aby Klausovu nástupci někdo poradil.

Moravce jsem v televizi vypnul a raději si šel zaběhat. Na kocovinu a zbavení se myšlenek je to prý nejlepší. Jak pravil klasik, uvidíme co nám budoucnost přinese.

Hodnocení článku:Komentáře

Jan Palach: oheň, který probudil lidi Jan Palach: oheň, který probudil lidi Změny nejsou jednorázové akce. Možná jejich akutní provedení, ale ony samotné jsou trvalým procesem. V roce 1969 hlas lidu nepřekonal... Předchozí článek Jak být fit až do cíle v životě i sportu Jak být fit až do cíle v životě i sportu Léčit. Slovo, které RNDr. Josef Šmarda pokládá za základ úspěchu světového zdravotnictví, a které přesto ve slovnících těch... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!