Aston Martin představí nové verze DB9 a V8 Vantage N430

Publikováno: 21.02.2014 08:59 | Jiří Hofbauer

Příští měsíc na ženevském autosalon britský Aston Martin odhalí dvě svoje novinky. Mezi velké lákadlo patří speciální edice DB9. Jak již napovídají názvy Carbon Black a Carbon White jedná se o jeden model v černé a bílé variantě. Od klasické vrze se odlišují jen minimálně a to v použití karbonových vláken, z který jsou vyrobeny například venkovní lišty. O poznaní inovativnější je interiér jehož kontrastní švy korespondují s barvou brzdových třmenů.

aston-martin-db9-1

Zdroj: Aston Martin

aston-martin-db9-2

Zdroj: Aston Martin

aston-martin-db9-3

Zdroj: Aston Martin

<div class="centered"><img src="http://www.menstyle.cz/images/articles/intext/aston-martin-db9-4.jpg" alt="aston-martin-db9-4" /><p class="smallcinfo">Zdroj: Aston Martin</p></div>

Stejně jako Vantage S tak i V8 Vantage N430 má pod kapotou 4,7 litrový motor V8, který v sobě skrývá 436 koní. I u tohoto modelu díky vydatnému užití karbonových částí klesla jeho hmotnost až o 10 kg a tak auto zvládne z klidu na 100 za 4,6 vteřin. Nejvyšší rychlost byla stanovena na 306 km/h.

Pokud by vám nestačilo jak model automobilka upravila můžete si ho poladit podle svého gusta a vybrat si z bohaté nabídky grafických možností, které umocňují dojem skutečného sporťáku.

Cena V8 Vantage N430 začíná na necelých 90 tisících liber tedy zhruba 3 miliony korun. U dealerů se v nabídce objeví od září.

aston-martin-n430-1

Zdroj: Aston Martin

aston-martin-n430-2

Zdroj: Aston Martin

aston-martin-n430-3

Zdroj: Aston Martin

aston-martin-n430-4

Zdroj: Aston Martin

aston-martin-n430-5

Zdroj: Aston Martin

Hodnocení článku:Komentáře

Jan Palach: oheň, který probudil lidi Jan Palach: oheň, který probudil lidi Změny nejsou jednorázové akce. Možná jejich akutní provedení, ale ony samotné jsou trvalým procesem. V roce 1969 hlas lidu nepřekonal... Předchozí článek Jak být fit až do cíle v životě i sportu Jak být fit až do cíle v životě i sportu Léčit. Slovo, které RNDr. Josef Šmarda pokládá za základ úspěchu světového zdravotnictví, a které přesto ve slovnících těch... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!