Asus Qube přejmenován na Cube

Publikováno: 15.04.2013 13:38 | Petr Hájek

Je tomu sotva pár měsíců, co byl na letošním CESu společností Asus prezentován zajímavý kousek hardware spojující v sobě unikátní design i funkci, takže má novinka určitě potenciál zaujmout jak ortodoxní hardwaristy, tak i ctitele formy, stylu a tvaru.

asus-qube

Zdroj: Asus

O zařízení se před několika měsíci v čas oznámení nic moc nevědělo, o to větší prostor byl tedy dán dohadům. Všem bylo tak trochu jasné, že Qube asi bude naznačovat kubistický krychlovitý tvar a náznak to byl určitě správný.

Přístroj vznikl spoluprací a tedy spojenými silami inženýrů z Google a Asusu, přičemž jde zároveň i o kousek, jenž je vůbec prvním podobným modelem u Asusu: totiž o zařízení věnované službě Google TV.

asus-cube

Zdroj: Asus

A dnes se nám objevily o novince četné další údaje. Předně, mění jméno z Asus Qube na Cube a za druhé, je již k předobjednání na webu NewEgg za 140 USD, kdo po něm tedy již pár týdnů touží, může nyní již směle tasit svoji virtuální peněženku...

Po hardwarové stránce zde naleznete: Dual-core Marvell 88DE3100 SoC, podporu pro Netflix, HBO Go a podobné věci, YouTube DIAL, Google Chrome, dále 50 GB ASUS Webstorage, Wi-Fi 802.11 b/g/n, dálkové ovládání (mikrofon, klávesnička, G-Senzor, ...) a zmiňme si ve finále i rozměry 4,92" x 4,92" x 4,92" a váhu 520 g.
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!