Audi e-tron Sportback concept

Publikováno: 22.04.2017 14:00 | Lenka Mařanová

Audi představuje na jarním autosalonu Auto Shanghai mnohostranný koncepční vůz - jako designérskou studii, technický prototyp a vysokovýkonný elektromobil ve stylu kupé. Čtyřdveřové gran turismo Audi e-tron Sportback concept disponuje elektrickým pohonem o výkonu 320 kW. Jeho tvarové řešení kombinuje klasické stylistické prvky značky Audi s mnoha progresivními detaily v elektrizující "architektuře", která je důsledně "ušita na míru" technice a uspořádání elektrického pohonu.

A172943_medium

Zdroj: Audi

A172944_medium

Zdroj: Audi

Audi e-tron Sportback je pro Audi další důležitou etapou na cestě k elektrické mobilitě. Rupert Stadler, předseda představenstva společnosti AUDI AG, potvrzuje: "V roce 2018 začneme vyrábět Audi e-tron - první elektromobil ve svém segmentu, který je vhodný pro každodenní provoz. S dojezdem více než 500 kilometrů a mimořádnými zážitky z elektrické jízdy se toto sportovní SUV stane v nadcházejícím desetiletí vozidlem, po němž budou všichni toužit. A již v roce 2019 bude následovat emocionální varianta kupé v podobě sériové verze studie Audi e-tron Sportback, která vyvolá nadšení a svým vzhledem bude na první pohled prozrazovat, že se jedná o elektromobil."

A172948_medium

Zdroj: Audi

A172951_medium

Zdroj: Audi

Mimořádně světlý interiér studie Audi e-tron Sportback concept vychází z designérského principu přehledné funkčnosti s minimalizovaným počtem ovládacích prvků. Velkoplošné dotykové displeje pod centrálním displejem, na středové konzole a ve výplních dveří, slouží k informování a interakci se systémy vozidla. Horizontálně členěné plochy na přístrojové desce a zdánlivě se vznášející středová konzola zprostředkovávají čtyřem cestujícím na samostatných sedadlech pocit světlého, rozlehlého prostoru.

A172961_medium

Zdroj: Audi

A172952_medium

Zdroj: Audi
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!