Audi RS 4 Avant Nogaro

08.02.2014 12:27 | Jiří Hofbauer

Je to přesně dvacet let co automobilka představila Audi Avant RS2, první z modelů RS. Nyní Audi uvádí na trh speciální edici aktuálního modelu RS 4 Avant Nogaro, kterou odhalí na nadcházejícím ženevském autosalonu.

Pod kapotou pracuje vysokootáčkový atmosféricky plněný motor V8 4.2 FSI, který poskytuje nejvyšší výkon 331 kW (450 k). Osmiválec zrychlí z 0 na 100 km/h za 4,7 sekundy a dosáhne nejvyšší omezené rychlosti 280 km/h. Sériově dodávaná sedmistupňová převodovka S tronic vyniká vysokou účinností a dlouhým nejvyšším převodovým stupněm.

Speciální perleťový lak Nogaro blue je nejvýraznějším vizuálním rysem speciálního modelu a záměrně připomíná RS2. Maska chladiče Singleframe včetně rámečku je leskle černá stejně jako střešní sloupky. Sportovní výfuková soustava RS je zakončena dvěma oválnými, leskle černými koncovkami. Mezi pěti paprsky ve tvaru písmene V leštěných 20“ kol prosvítají červeně lakované brzdové třmeny s logy RS.

Audi nabízí pro sportovní černý interiér dvě různé verze čalounění. V obou případech jsou boční části potažené černou kůží Valcona. Syntetická Alcantara na prostředních plochách a ve výplních dveří může mít buď černou barvu, nebo modrý odstín Nogaro.

Audi RS 4 Avant Nogaro se v nabídce českých prodejců objeví během února 2014 jako limitovaná speciální edice. Česká cena zatím nebyla stanovena, ale rozhodně neklesne pod 87 300 eur tedy ted 2,4 milionu korun.

audi_1

Zdroj: Ampnet, Audi

audi_2

Zdroj: Ampnet, Audi

audi_4

Zdroj: Ampnet, Audi

audi_

Zdroj: Ampnet, Audi

audi_6

Zdroj: Ampnet, Audi

audi_7

Zdroj: Ampnet, Audi

Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!