Audi RS6 DTM: monstrum v rukou Jona Olssona

Publikováno: 03.04.2015 09:10 | Jakub Matulík

Gumball 3000 je jedna z nejslavnějších rally světa. Aby, taky ne. V tomto rally se totiž nejezdí se speciály z takových těch obyčejných dílen jako VW, Skoda nebo Hyundai. Tady se účastníci vozí v Bugatti Veyron, Lamborghini Aventador a Ferrari F12 Berlinetta. Posledních pár let pravidelně tým BatSafe reprezentuje freeskier Jon Olsson. O tom, že Jon je velký milovník rychlých a speciálních vozů, není vůbec pochyb. Asi žádnému milovníku rychlých aut neuteklo video, kdy právě Jon odkrývá své Lamborghini Gallardo lopatou na sníh někde na horách, aby v zápětí si sním jen tak ze srandy trošku zadriftoval. Pro představu sledujte prosím níže...

Tento adrenalinový šílenec chce být vždy za každou cenou výjimečný. Proto každý rok doveze na start Gumballo něco speciálního. Letos si vzal na paškál nejrychlejší sériový kombík na světě a udělal z něj opravdu něco speciálního. Audi RS 6 je sama o sobě šílená, ovšem pod rukama Jonových mechaniků vzniklo opravdové monstrum.

RS6_4

Zdroj: jalopnik.com

RS6_5

Zdroj: jalopnik.com

Na první pohled je vidět, že byl kompletně předělán body kit. Ten si bere za vzor závodní DTM vozy. Jon nechal změnit v podstatě všechno. Téměř celý bodykit udělaný z karbonu. Čekejte tedy karbonový přední spliter, boční sukýnku, zadní nárazník i s difuzorem. Jak je u Freeskiera zvykem, na střechu svého krásného Audi přidal rakev na lyže, která je taktéž celá z karbonu. Toto monstrum stojí na krásných speciálně navržených magnéziových kolech od společnosti ADV.1 Wheels. Toto monstrum prošlo taktéž wrap kůrou, kterou si vzala na paškál společnost Wrapzone.

RS6_1

Zdroj: jalopnik.com

RS6_2

Zdroj: jalopnik.com

RS6_3

Zdroj: jalopnik.com

Tak a co se skrývá pod kapotou monstra? Dostalo kompletní stage 3 tuningový kit. Ten z „běžného“ 4 litrového twin turbo motoru dokázal vyždímat neuvěřitelných 900 + koní. Velká paráda jsou dvě masivní turba. Jsou totiž pozlaceny 18 karátovým zlatem. O zvuk se stará extrémně hlasitý výfukový surround system Milltek Exhaust Race Version. RS 6 dostala taktéž ještě masivnější karbon keramické brzdy a závodní podvozek. Masakr!

RS6_6

Zdroj: jalopnik.com

RS6_7

Zdroj: jalopnik.com

RS6_8

Zdroj: jalopnik.com

RS6_9

Zdroj: jalopnik.com
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!