Audi Sport Quattro Laserlight Concept

07.01.2014 16:06 | Jiří Hofbauer

Na veletrhu Consumer Electronics Show (CES) v Las Vegas tento týden představí Audi nový koncept Audi Sport Quattro Laserlight Concept. Hybrid, který tvarem vychází z klasického Sport quattro z roku 1983, dostal nadčasový designu včetně technologicky propracovaného systému osvětlení.

Audi v konceptu kombinuje světlomety matrix LED a laserovou techniku. Dálková laserová světla mají zhruba dvakrát větší světelný dosah a až trojnásobný svítivost oproti běžným LED světlům. Výrobce uvádí, že před sebou osvítí prostor vzdálenosti až 500 metrů.

Uvnitř vozu místo klasického tachometru a otáčkoměru najdete velký displej s vysokým rozlišením Nvidia Tegra 30, který zobrazuje navolenou funkci až už tachometr, výdrž baterie nebo GPS.

Audi je vůbec inovátorem. Ostatně bylo to právě Audi, které před lety zavedlo LED technologie do běžného osvětlení a teprve odtud se rozšířilo dále k ostatním značkám.

Koncept pod kapotu dostal osmiválec 4.0 TFSI s 560 koňmi. V kombinaci s elektromotorem se výkon zvýší až na 700 koní. Díky tomu hybrid zvládne z 0 na 100 pod 4 sekundy a maximální rychlost se vyšplhá až na 305 km/h.

Jestli je jedná o předobraz skutečného vozu nebo je to jen pěkné lákadlo na veletrh automobilka neuvedla.

Theme

Zdroj: Netcarshow

audi-sport-quattro-laserlight-concept-car-1

Zdroj: Audi

audi-sport-quattro-laserlight-concept-car-2

Zdroj: Audi

audi-sport-quattro-laserlight-concept-car-3

Zdroj: Audi

audi-sport-quattro-laserlight-concept-car-4

Zdroj: Audi


Hodnocení článku:Komentáře

Jan Palach: oheň, který probudil lidi Jan Palach: oheň, který probudil lidi Změny nejsou jednorázové akce. Možná jejich akutní provedení, ale ony samotné jsou trvalým procesem. V roce 1969 hlas lidu nepřekonal... Předchozí článek Jak být fit až do cíle v životě i sportu Jak být fit až do cíle v životě i sportu Léčit. Slovo, které RNDr. Josef Šmarda pokládá za základ úspěchu světového zdravotnictví, a které přesto ve slovnících těch... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!