Aukce v Arthouse Hejtmánek 1. června: rekordní Kokoschkova Praha od 35mil.Kč

Publikováno: 08.05.2017 13:00 | Lenka Mařanová

Další, v pořadí už 6. aukci připravuje ve čtvrtek 1. června od 16 hodin galerie Arthouse Hejtmánek v pražské Bubenči. Nejvýše draženou položkou bude obraz Praha Oskara Kokoschky s vyvolávací cenou 35 milionů korun. Díla tohoto malíře se na aukcích objevují výjimečně a při licitacích dosahují vysokých cifer. Kokoschkův rekord na českém aukčním trhu z minulého roku překročil částku 37 milionů a předpokládá se, že bude nyní Prahou překonán.  

2_Oskar Kokoschka_Praha_foto Arthouse Hejtmanek_repro zdarma

Zdroj: Arthouse Hejtmánek

1_Toma_s_Hejtma_nek_s_Prahou_Oskara_Kokoschky_Mado

Zdroj: Arthouse Hejtmánek

 

Předaukční výstava se uskuteční od 15. do 31. května, otevřena bude denně od 10 do 18 hodin. Aukce se pak bude opět konat venku, v malebné galerijní zahradě. Dražit se bude 195 položek, celková vyvolávací cena přesáhne 63 milionů korun.

Trh s uměním prožívá konjunkturu a sběratelé i investoři stále prahnou po kvalitních dílech od známých umělců. Přesto se jako galerie dál orientujeme na hledání a objevování zajímavých děl i od zatím méně známých autorů. Velmi dobře dokážeme prodat i starožitnosti, plastiky, design a další krásné předměty „z denního života". Ty budou z hlediska obratu vždy patřit k drobnějším položkám, potěší ale srdce mnoha znalců a sběratelů, k nimž se počítáme i my," říká galerista Tomáš Hejtmánek, sám vášnivý sběratel, jehož aukční síň drží několik maxim právě v prodeji starého a užitého umění.

11_Zdene_k_Burian_Pta_k_Moa_foto_Arthouse_Hejtma_n

Zdroj: Arthouse Hejtmánek

12_Ota_Janec_ek_Procha_zka_astronautu_foto_Arthous

Zdroj: Arthouse Hejtmánek

11_Zdene_k_Burian_Pta_k_Moa_foto_Arthouse_Hejtma_n

Zdroj: Arthouse Hejtmánek

14_Civitates_Orbis_Terrarum_foto_Arthouse_Hejtma_n

Zdroj: Arthouse Hejtmánek
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!