Aukce v Arthouse Hejtmánek 1. června: rekordní Kokoschkova Praha od 35mil.Kč

Publikováno: 08.05.2017 13:00 | Lenka Mařanová

Další, v pořadí už 6. aukci připravuje ve čtvrtek 1. června od 16 hodin galerie Arthouse Hejtmánek v pražské Bubenči. Nejvýše draženou položkou bude obraz Praha Oskara Kokoschky s vyvolávací cenou 35 milionů korun. Díla tohoto malíře se na aukcích objevují výjimečně a při licitacích dosahují vysokých cifer. Kokoschkův rekord na českém aukčním trhu z minulého roku překročil částku 37 milionů a předpokládá se, že bude nyní Prahou překonán.  

2_Oskar Kokoschka_Praha_foto Arthouse Hejtmanek_repro zdarma

Zdroj: Arthouse Hejtmánek

1_Toma_s_Hejtma_nek_s_Prahou_Oskara_Kokoschky_Mado

Zdroj: Arthouse Hejtmánek

 

Předaukční výstava se uskuteční od 15. do 31. května, otevřena bude denně od 10 do 18 hodin. Aukce se pak bude opět konat venku, v malebné galerijní zahradě. Dražit se bude 195 položek, celková vyvolávací cena přesáhne 63 milionů korun.

Trh s uměním prožívá konjunkturu a sběratelé i investoři stále prahnou po kvalitních dílech od známých umělců. Přesto se jako galerie dál orientujeme na hledání a objevování zajímavých děl i od zatím méně známých autorů. Velmi dobře dokážeme prodat i starožitnosti, plastiky, design a další krásné předměty „z denního života". Ty budou z hlediska obratu vždy patřit k drobnějším položkám, potěší ale srdce mnoha znalců a sběratelů, k nimž se počítáme i my," říká galerista Tomáš Hejtmánek, sám vášnivý sběratel, jehož aukční síň drží několik maxim právě v prodeji starého a užitého umění.

11_Zdene_k_Burian_Pta_k_Moa_foto_Arthouse_Hejtma_n

Zdroj: Arthouse Hejtmánek

12_Ota_Janec_ek_Procha_zka_astronautu_foto_Arthous

Zdroj: Arthouse Hejtmánek

11_Zdene_k_Burian_Pta_k_Moa_foto_Arthouse_Hejtma_n

Zdroj: Arthouse Hejtmánek

14_Civitates_Orbis_Terrarum_foto_Arthouse_Hejtma_n

Zdroj: Arthouse Hejtmánek

Hodnocení článku:Komentáře

Univerzitní vlci aneb jak zvládnout zkouškové období Univerzitní vlci aneb jak zvládnout zkouškové období Dnes je kolikátého? CO?! To ale musí znamenat, že tu zkoušku mám... za tři dny. Tři dny. Tři! Zdroj: Arnaldo Anaya-Lucca/Tumblr Přesně... Předchozí článek Converse kolekce Chuck Taylor All Star x Nike Flyknit Converse kolekce Chuck Taylor All Star x Nike Flyknit Converse kolekce Chuck Taylor All Star x Nike Flyknit je první kolekcí, která používá speciální technologii Nike Flyknit. Jedná se o... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!