2 nečekané autonovinky

Publikováno: 07.10.2011 12:08 | Petr Hájek

Už jste někdy slyšeli o prvním biodegradovatelném autě, jenž má kostru z ekologických materiálů? A co pojízdný gauč trhající rychlostní rekordy?

I. Nejrychlejší křeslo na světě

Co je tak zajímavého na vašem domácím křesle? Je vyrobeno z pravé italské kůže? Je odolné proti vodě? Je tvořené vodou? Či se v něm snad dokonale sedí a relaxuje? Ano, to je pořád skvělé, ale zdá se, že svého miláčka budete muset naučit nové triky - jistý muž se totiž rozhodl, přebudovat si to své na regulérní závodní auto.

Nejrychlejší křeslo na světě to vytáhne na více jak 160 km/h, používá vnitřní spalovací motor a dle tvůrce „potřebuje v rámci dosažení spolehlivé a stabilní jízdy přimontovat také dřevěný stolek". Předpokládáme nicméně, že ta váza bude přilepená nebo přišroubovaná. Zádrhel je ale v tom, že pak to chce ještě profesionálního pilota, tuny bezpečnostních věcí a ranvej, na které model můžete projet.

 

2011-10-07-1
 

 

II. První biodegradovatelné auto

Problémy s recyklací u tohoto vozu odpadají, jelikož kastli můžete po dokončení životního cyklu auta prostě zahodit. Biodegradovatelné auto je strhující mix umění, designu a nápadů: jak jinak nazvat toto dílko filipínských autorů, jež je tvořeno z bambusu, ratanu, nylonu a ocele. Projekt se jmenuje Phoenix, což má nepochybně symbolizovat schopnost auta povstat z prachu a pak se v něj zase proměnit.

Celý povoz je dlouhý 389 cm a připomíná futuristické auto budoucnosti, přitom však jde o vrchol lásky k přírodě. Motor i kola jsou samozřejmě z kompozitních materiálů, tohle by bambus určitě nezvládl. Tak či onak, celé auto lze zrecyklovat/rozložit na atomy do 5-10 let. Auto bude bezpochyby obsahovat i nějaký velmi ekologický druh motoru.

 

2011-10-07-1
 

 
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!