Dát si kávu, přečíst si noviny, nebo třeba koukat na televizi za volantem? Proč ne!

Publikováno: 21.08.2012 22:31 | Jaroslav Rybín

Do deseti let by se mohlo úplně změnit cestování po našich silnicích. Řidiči si díky tak zvaným "autovlakům" budou moci během jízdy odpočinou, aniž by museli automobil řídit.

Sartre

Cílem je zavést na dálnicích takzvané silniční vlaky. Tyto vlaky povede jeden profesionální řidič na začátku konvoje. Během jízdy v konvoji nepotřebujete pedály ani volant, automobily si vše hlídají sami včetně rychlosti, směru a bezpečné vzdálenosti.

Jízdou v koloně se navíc dá ušetřit až 20% paliva a tím se snižuje produkce emisí do ovzduší. Co se týče bezpečnosti, nemusíte se bát, bezpečností systém SARTRE, jak jej autoři nazvali, je velice bezpečný a zabraňuje dopravním nehodám. Vždyť 80% dopravních nehod způsobuje právě lidský faktor. Proto se Evropská unie rozhodla tento projekt plně podpořit a financuje jej.

Vývojáři tvrdí, že k zavedení ,,autovlaků“ nebude potřeba upravovat stávající komunikace a tak se prý do deseti let můžeme dočkat bezpečnějších dálnic. Je jen těžko uvěřitelné, že bychom již za pár let mohli cestovat na dálnicích bez toho, aniž bychom se museli dotýkat řízení., avšak naše technika je již tak vyspělá, že se nemůžeme divit a hlavně bránit novým technologiím.

Takže za pár let v "autovlacích".
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!