Elektrické auto ve tvaru boty

Publikováno: 22.03.2011 14:50 | Petr Hájek

Prodeje elektromobilů a hybridů se sice celosvětově zvětšují, přesto se však řada z firem uchyluje v rámci jejich propagace k nečekaným činům: jistá asijská firma kupříkladu právě vytvořila elektrické auto ve tvaru rekordně velké boty.

 

2011-03-22-1Ačkoliv váš první dojem po pohledu na obrázek jistě bude něco ve smyslu: "To si zase někdo hrál s PhotoShopem", můžeme vás ubezpečit, že vás skutečně nešálí zrak. Ta zhruba 3 metry dlouhá bota je opravdu fungující elektrické auto a nikoliv nějaká grafická zplácanina.

Divnější je nicméně jiná věc: dle webu Weird Asian News za jeho návrhem a provedením stojí čínský výrobce bot jménem Kang Shoe, jež se takto snaží zvýraznit svůj obchod a produkty, takže nikdo ze sféry elektrických aut, jak by se snad zprvu zdálo. Celé auto bylo překvapivě levné: výroba stála jen 6 515 USD, což je až podezřele málo ve srovnání s jinými podobnými novinkami.

E-auto Kang Shoe má dvě sedadla, ujede nějakých 400 km na jedno nabití a vytáhne to jen na 30 km/h, což by se sice mohlo zdát jako docela málo, ale ruku na srdce - ve městě jsou poměrně často k vidění situace, kdy se člověk posunuje mezi křižovatkami doslova jako šnek.

Auto je sice ekologické co do spálené nafty, koho ale určitě nepotěší, tak organizaci pro ochranu zvířat a vegetariány - kvůli vnější fasádě padlo 5 býků. Dle tvůrců je auto takovým hitem, že se firma rozhodla vytvořit ještě 40 dalších kousků ve stejném duchu.

 
Připojte se k nám!

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!