Elektromobil Philippe Starck V+ Volteis

Publikováno: 12.03.2012 15:00 | Petr Hájek

Vozítko pro osoby, které už snad měly náhodou ten falešný pocit, že už vše zajímavého a originálního doma mají...

Ať už jde o staré kolo, iPodí dock, kuchyňskou soupravu a další věci, jeden muž to vše zvládne a ještě mnohem více. Ano, řeč je o umělecké osobnosti jménem Philippe Stark, která se již stihla projevit ve skutečně závratném množství všelijakých oblastí lidského konání. Připomínáme, že dotyčný už stihl modulární kuchyň Worendorf, Kawasaki W800 Limited Edition a namátkou také bezdrátové reprobedny Zikmu.

 

2012-03-12-1

 

A jelikož má tento kreativec prsty skutečně a doslova ve všem, bylo jen otázkou času, nežli dorazí i do sféry moderních elektromobilů. Novinka nese jméno V+ Volteis a jde o miniaturisticky pojatý a ryze elektřinou poháněný kus. Cena 40 000 USD naznačuje, že půjde o vyšší třídu a celkové ladění si jistě užije hlavně ten, kdo je posedlý golfovou atmosférou 60. let minulého století. Na druhou stranu, jistě by přišel k ruce i osobám dojíždějícím nepříliš daleko za prací.

 

2012-03-12-1

 

Určitě by nebylo fér řadit tento model to kategorie "vážných" modelů od velkých firem určených jako univerzální elektromobily - vždyť V+ Volteis nemá ani dveře! Je to zkrátka věc, která se k trendu eko-mobilů staví zcela jiným a unikátním způsobem. Je zřejmé, že V+ Volteis nabídne pouze omezené funkce a vlastnosti ve srovnání s jinými modely, jsme si ale jisti, že bude na oplátku excelovat v údržbě a jednoduchosti obsluhy...

 

2012-03-12-1

 

Ovládací prvky i informace dostupné pro majitele povozu jsou drženy na absolutním minimu: ukazatel nad volantem vás informuje zároveň o stavu nabití i rychlosti. Mimochodem, za 2 h nabijete 50 % "nádrže" a za 6 h je plná zcela. Maximální rychlost dělá 40 MPH, tedy asi 65 km/h. Dle osob, co V+ prezentovaly na akci Geneva Auto Show, se novinka prý začne nejprve prodávat na celkem 15 místech ve Francii.

Hodnocení článku:Komentáře

Chystáte se na dovolenou? S MUDr. Jaroslavem Foltýnem jsme si vyměnili mnoho užitečných informací! Chystáte se na dovolenou? S MUDr. Jaroslavem Foltýnem jsme si vyměnili mnoho užitečných informací! Mnoho lidí může jistě říci, že ve volbě dovolené nejsou konzervativní, ale v otázce s kým budou cestu realizovat, sázejí... Předchozí článek "Michelinská hvězda je jako Oscar v kuchařském světě." Když něco chcete opravdově zažít, dělat či poznat, vydejte se tam, kde se taková příležitost nabízí od skutečných profesionálů.... Další článek

Víte o něčem, co by zajímalo i další naše čtenáře? Pošlete tip redakci!